Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy tulmukodes+...

Pajzsmirigy tulmukodes+ terhesseg. Valaki hasonlo cipoben? Milyen terapia letezik ra? Lehet hatasa a babara? 6hkm

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt baj a pajzsmirigyemel a terhesség elején!Alacsony volt a TSH-m,vagyis túlműködött!Én 6 kilót fogytam!Voltam magán endokrinológusnál,aki készségesen elmagyarázta,hogy a HCG (terhes hormon)ugyanolyan összeállítású hormon,mint a TSH!Vagyis az egy nem tud különbséget tenni közte,és mivel a terhesség miatt magas a szint a szervezetedben ezért termel kevés TSH-t mert azt hiszi elvégezte dolgát,szóval az agyad szerint minden rendben van! :)Remélem érthető volt!


Ha előtte nem volt semmi baj a pajzsmirigyeddel,akkor velószínű nálad is eza baj!Mi is nagyon megijedtünk :(Azóta kéthavonta kell járnom pajzsmirigy vérvételre megfigyelés céljából,de ahogy letelt a 12 hét,máris helyreállt az összes eredményem!De figyelik a baba születése után 6 hónapig!

Nálunk ez a protokoll!


Nekem csak a második várandósság alatt alakult ki,az elsőnél nem volt ilyen "gond"Mondjuk az elsővel nem is voltam egyáltalán rosszul!Most a 16. hétig nagyon rosszul voltam!Akiknek magasa HCG szintjük (a TSH pedig alacsony emiatt)Ott van nagyfokú rosszullét!Csak még mindig nem végzik a pajzsmirigy szűrést minden várandósnál !Ez is városfüggő/orvosfüggő!


Remélem segítettem,és majd egy jó endokrinológusis ugyaneztb fogja mondani Neked és valóban megnyugszol! :)


2 éves kislány és 27 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!