Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes 2 napos vagyok, ha...

36 hetes 2 napos vagyok, ha most megszületne a babám még koraszülött lenne? Ha igen meddig? És hány nap lennék a kórházba?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A koraszülés a betöltött 37. hét elõtti szülés, amely az összes élve születés 11%-ában fordul elõ.

Minden újszülött, akinek a születési súlya 2500 gramm alatt van, kissúlyú újszülött.

2009. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos vàlaszt nem tudok adni! Csak azt nem értem miért jut eszedbe ilyesmi? Van valami oka? Ha nincs akkor, eszedbe se jusson ilyen! :)

Bocsi hogy beleszoltam!

2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az időtől függ, akivel együtt szültem ő 35 hét 4 napra szült, de nem volt koraszülött a babája, mert nem kellett neki a légzésben segíteni és a súlya sem volt kicsi. 2400 grammal született. Elvileg 2500 alatt kora, de nem csak a súly számít.
2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok! A kórházi ellátás függ a baba állapotától.
2009. jún. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 37. héttől már nem számít koraszülöttnek a baba. Egyébként meg egyén függő. Van olyan, hogy 37 hetes baba is éretten érkezik a világra és van olyan is, ha mondjuk valami trauma miatt indul meg a szülés és még szükség lett volna arra a pár hét fejlődésre méhen belül. Az, hogy koraszülöttnél mennyi idő a kórház, nos, ez attól is függ, mennyire fejlett már az újszülött. A Te eseted eléggé határeset, még az is lehet, hogy mivel itt valójában csak 5 nap különbségről van szó, hogy érett lenne a babád és nem igényelne különleges törődést. A biztos az, ha megteszel mindent azért, hogy lehetőleg minél közelebb szülessen meg a kiírt időponthoz. Pihenj sokat és ne csinálj olyan dolgokat, amik beindíthatják a szülést. Ha viszont olyasmit érzel, hogy lehet, hogy elindult a bébi, akkor azt már csak orvossal beszéld meg.
2009. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Vannak jóslóim,ma voltam NST-n és a doki azt mondta jó az eredmény de lehet hogy kicsit hamarabb találkozok majd a babómmal!Egyébként jól vagyunk! :)
2009. jún. 2. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!