Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP vérvételre éhgyomorra...

AFP vérvételre éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, minden vérvételre, így az AFP-re is.
2012. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem. Csak a terheléses cukorra kell éhgyomorral menni. Nemrég voltam kombinált teszten, ettem és ittam is elötte, direkt megkérdeztem, lehet-e.

A hormonvizsgálatot nem befolyásolja, hogy etéél vagy ittál előtte.

2012. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell.

3 gyerekem van, egyiknél sem mentem arra, én is csak a cukorterhelésre megyek így, könnyen rosszul leszek éhgyomorra.

Az egyik babánál még délutánra is kaptam az időpontot az AFP-hez.

2012. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell éhgyomorra menni. Én úgy mentem és mondták, hogy nem kellett volna ( majdnem éhen haltam:-D )
2012. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindegyikre éhgyomorra kell menni. A védőnőm azt mondta, hogy nyugodtan ehetek, viszont amikor először mentem nem vették le a véremet csak másnap, mert nem ehettem volna előtte.
2012. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3 vagyok

Az AFP egy külön vérvétel, akkor nem néznek semmi mást, ahhoz nem kell.


A többi vérvételnél előfordulhat, hogy így kéri egy-egy doki, mert megnézik az éhgyomri vércukrot is, de ez nincs így beszabályozva, hogy "csak így lehet". Mert a vércukron kívüli összes többi értéket (vas haematokrit stb.) nem befolyásolja az aznap fogyasztott étel/ital.

2012. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy lehet enni,inni mindent csinálni.Nekem a védőnőm adta,a laborba a beutalót,és azt mondta egyek,igyak egész nyugodtan.Dönts belátásod szerint.
2012. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem ettem, és mondták, hogy ehettem volna nyugodtan, ez nem befolyásolja.
2012. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő kifejezetten kiemelte,hogy NE éhgyomorra menjek. Azt mondta ezért nem is kell kora reggel mennem. Ráér 9-10óra fele. És a vizelet se kell a reggeli első. Legalábbis nekem többször hangsúlyozta a legutóbbi tanácsadáson.
2012. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem. Vércukorszint-mérésre és májfunkciós próbákra kell éhgyomorra menni, mást nem befolyásol ha eszel.
2012. febr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!