Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti stressz,...

Terhesség alatti stressz, depresszió mennyire hat a babára?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.

Nem tudom, hogy mitévő legyek, ugyanis a párommal volt egy összeveszésünk, aminek az lett a vége, hogy lelépett.

Három napja reggel, mikor felkeltem nem volt már itthon, elvitt egy kisebb adag ruhát, a sporttáska sincsen a helyén.

Próbáltam hívni telefonon, egyszer fel is vette, de azóta semmi.

37 hetes terhes vagyok, a baba bármikor jöhet, nem tudom, hogy mit csináljak.

Szüleim már nincsenek, tőlük segítséget így nem tudok kapni. Egyedül a barátnőm az, aki tud segíteni, de ő tőlem 35km-re lakik és neki is családja van. Utazni meg már nem nagyon szeretnék, egy azért, mert itt van a szülészem, a másik pedig az, hogy már kényelmetlen is a hosszú utazás.


A babára mennyire hatnak az érzelmi gondok (depresszió, stressz)? És mit tudnék ezek ellen tenni?


2012. febr. 12. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, de voltam én is hasonló helyzetben. Nem tudom min és miért vesztetek össze. Egyet tegyél, bár nehéz, de ne keresd a párod. Hidd el, jelentkezni fog az más kérdés, hogy vissza fogadod e, de megbeszélni mindenképp meg kell a helyzetet. Mivel a vége felé jársz a stressz és a sok idegeskedés beindíthatja a szülést. Nehéz helyzetben vagy, de próbálj meg csak a gyerekre koncentrálni.
2012. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A kapcsolatunk pedig stabil volt - idáig. Én elvileg egész terhességem alatt hisztiztem, amit én nem vettem észre. Nekem soha nem volt semmi jó, ami viszont nem igaz. Ő megunta, hogy velem tovább így folytassa, hogy a gyerek miatt ilyen hisztis vagyok. Ő már az elejétől kezdve a gyerek ellen volt, de én semmiképpen nem akartam elvetetni, mert mi szúrtuk el és szívem sem lett volna hozzá. Viszont ő most lelépett, de a barátai szerint csak addig, amíg meg nem lesz a baba.

Én viszont egyedül nem tudom végigcsinálni a szülést.

2012. febr. 12. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát ebben az esetben más a helyzet. Olyan nincs, hogy egyedül nem tudod végigcsinálni. Tulajdonképpen elejétől kezdve magadra vállaltad a gyereket, mert ő nem akarta. Egy élet pedig nem egy tárgy, hogy bárkire is ráerőszakoljuk. Állj a sarkadra, gondolj csak a babádra ha már bevállaltad.
2012. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, csak apuka nekem még itt van. De az utolsó trimesztert végigstresszeltem. A babámon nem látok semmit, mondjuk még csak 1 hónapos. De nyugodt baba, de eléggé kötődik hozzám.

Apukára nincsennek szavak. ELég szívtelen. Lehet, hogy nem akarta, de akkor már az elején kerek perec megmondhatta volna, hogy ő nem akarja, s te akkor még eldöntheted mit akarsz. Mert most már nem tehetsz semmit.

Meg tudod egyedül is csinálni, csak nem lesz egyszerű. Keress valakit, aki segít. Nincs más rokonod?

Hallgass Mozartot, az jó a baba idegrendszerének. Szedj vitamint és pihenj sokat. Nézz vígjátékot.

2012. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van egy tesóm, de ő külföldön él már három éve. Kettő hónapja volt itthon.


És egyedül nehéz lesz. Mert itt nem arról van szó, hogy bevállaltam-e vagy sem. Hanem arról, hogy egyedül leszek és nem lesz velem valószínű senki, akire támaszkodhatok. (Ez még egy előző válaszolónak ment.)


Én felnevelem, mert Ő az enyém. Csak egyedül végigszenvedni, és majd felnevelni egy gyereket nem lesz könnyű.

2012. febr. 12. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

már bocsáss meg,de ez nem apának való.Lassan ott vagy,hogy indulsz szülni erre ő meg lelép.

Én úgy kirúgnám,hogy lába nem érné a földet.

Neked pedig csak annyit tudok írni,hogy próbáld meg magad összeszedni a baba érdekébe is,mert ez nem tesz neki jót.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet nemhogy apának, embernek sem nevezném :s

Én tényleg hisztis voltam 6 hónapos koromig, veszekedtünk is, de azért valamilyen szinten felfogta, hogy ez a hormonok miatt van.


Nagyon sajnálom, hogy így alakult. És a párod szülei? Az unoka őket csak érdekli? Én szerencsés vagyok, mert pl. anyósom ebben a helyzetben jól megfejelné a fiacskáját, és biztosan segítene nekem.


Gondolkozz, valakit csak találsz, aki szívesen segít. Ennyire biztos nem vagy egyedül, csak most még sötétebbnek tűnik minden. Fel a fejjel, minden jóra fordul majd! :)

2012. febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Végig fogod tudni csinálni, mert egyszerűen nincs más választásod. Majd nem gondolkozol, hanem csak egyszeűen csinálod. A barátnődet fűzd meg, hogy ha hazajössz a kórházból legyen nálad vagy 2 napot.
2012. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen embert ne sajnálj hogy elment, aki ennyire szívtelen hogy a szülés előtt lelép a hiszti miatt..., hát szörnyű. Egy normális ember, meg próbálja megérteni, hogy ilyen állapotban hisztisebb vagy, max. veszekedtek egy kicsit, vagy inkább ne szóljon akkor hozzád, de nem az a megoldás hogy le lép. Szóval kitartás, gondolom könnyű ezt mondani, de a szemed előtt csak a gyermeked lebegjen és így segíteni fog túl lenni a kritikus napokon.

Én 28 hetes vagyunk, én szinte mindenen tudnék sírni, sokszor meg is teszem, mert nagyon érzékeny vagyok, szoktunk is veszekedni, de egyikönk eszébe sem fordulna meg lelépjen, főleg ilyenkor.

Próbáld meg az apa felöli nagyszülőket segítségül kérni, vagy kérd meg a barátnődet, hogy a szüléskor legyen veled. Jobbat én sem tudok tanácsolni.

2012. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Felhívom majd a párom anyukáját, ők innen fél órára laknak. A barátnőm már mondta, hogy szívesen jön ha bármi van, de nekem most valamennyire jó egyedül, mert így át tudom gondolni a dolgokat.

Ha már itt lenne az idő, akkor szerintem valakit úgyis hívnék, sőt, talán már a kiírt idő előtt egy héttel.


Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtatóak voltak.

További szép estét Nektek!

2012. febr. 13. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!