Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi tünetek azonnali...

Terhességi tünetek azonnali elmúlása adhat aggodalomra okot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérdésem a következő lenne. 7 hetes várandós vagyok, múlt héten voltam UH-n ahol mindent rendben találtak. Jelentkeztek a terhességi tünetek, főleg az émelygés hányás. Tudni kell hogy ő a negyedik babánk lesz. Mindhárom gyermekemmel igen éreztem a terhességi tüneteket. Oly annyira hogy az utolsó percig émelyegtem. Szülni mentem, és még aznap is hánytam. Most is így kezdődött. Azonban két napja egyik percről a másikra minden tünetem elmúlt. Nincs sem émelygés, sem hányás, sem mellfeszülés, sőt még szagundor sem. Panaszom egyébként nincs. Sem vérezgetés, vagy pecsételés, sem görcsölés. Egyedül a hátam illetve a derekam kezdett el fájni a tünetek elmúlásával egyidőben. Tisztában vagyok vele hogy nem kötelező mindig tünetnek lennie, azonban aggaszt hogy ilyen hirtelen múlt el minden. Sajnos már egy vetélésem volt. Az orvosom betegszabadságon van a héten, ezért most nem tudok hozzá fordulni. Adhat ez valamilyen aggodalomra okot? Létezik hogy magzatelhalásnál semmilyen tünet ne legyen? Volt már valakinek hasonló tünete? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Kata

2012. febr. 14. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne aggódj! Igazából sokaknak van ilyen, hogy egyik pillanatról a másikra eltűnik minden tünet. De ez nem jelent semmi rosszat azért. És hát ha még te neked az előző terhességeid mind "rosszul lévősek voltak" attól ez a 4. várandósságod lehet más. Mert nagyon sokszor egy nőnek minden terhessége más, pedig esetleg arra számít, hogy ugyanolyan lesz,mint az előző. Mindenesetre én azt mondom neked, mivel nem vagyok orvos, ezért persze ha hamarabb nem is, de ha megjön az orvosod akkor menj el hozzá, ha ideges vagy emiatt,de akár elmehetnél a napokban pl egy sztk rendelésre is, csakhogy megnyugodj. De pihenj sokat. Ne gondolj semmi rosszra, biztos minden rendben van veletek! Én kívánok nektek minden jót és Boldog babavárást!! Üdv.
2012. febr. 14. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van az előttem szólónak! Lehet pár nap múlva visszajönnek a tünetek! Nekem már volt elhalt terhességem, még utána vagy 2 hétig hánytam,fájt a mellem és társai.
2012. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nem kötekedésből írom, de ha meg akartok nyugtatni valakit, akkor miért kell mindig a negatív példákat felhozni?! Olyan sok ilyet olvasok az oldalon, hogy valaki ír, mert jól esne neki egy kis megnyugtatás, erre meg ilyenekkel találkozni: "nyugodj meg, minden rendben...igaz, hogy nálam is így volt, de én elvetéltem, elhalt a magzat, stb..." Még egyszer nyomatékosítani szeretném, nem kötekedni akarok és nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek negatív élményei voltak (pl. vetélés), tényleg szívből sajnálom. Csak ha megnyugtatni akarsz valakit, akkor valószínűleg nem a szörnyűségeket akarja olvasni, hanem egy kis biztatást! Bocsánat, ha a véleményemmel valakit megbántottam! A kérdező pedig ne aggódjon, a terhességi tünetek megléte, vagy nemléte nem jelent semmit. Ergo a tüneteknek semmi köze ahhoz, hogy a magzat jól van-e. Tünetek nélkül is lehet teljesen egészséges.
2012. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Csak a saját példámat tudom hozni. A 8. héten minden elmúlt, a hasfájás, mellfeszülés (hányingerem mondjuk nem volt), minden. Ez nem tetszett nekem, 3 nap után felhívtam a dokit és kiderült hogy már nem él a magzat. Nem ijeszgetni akarlak, mert nyilván van olyan, hogy elmúlik minden és nincs gáz, de szerintem a kérdésedre válaszolva adhat okot aggodalomra. Remélem minden oké, majd írj!
2012. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Ginike, szerintem nem megnyugtatást akart a kérdező, hanem volt-e valaki így? Ha megnyugtatod attól még baj lehet! Le lehet pontozni nyugodtan, akkor is leírom a kérdésére a választ! Én 8 hetesen voltam így, minden nap émelygés, hányás, szagundor, mellfájdalom. Viszont nálam előfordult görcs és barnázás, minden tünetem egyszerre hipp hopp eltűnt, nyugtatgattak itt, hogy minden rendbe, pihenjek, én elindultam a dokihoz, és már nem volt szívhang, benttartottak és megindult a vetélés erős vérzéssel,azonnal műtöttek, ha nem megyek dokihoz ki tudja mi bajom lehetett volna az erős vérzéstől!

Hívd fel szépen a dokidat, mond hogy görcsölsz még akkor is ha nem és elmúltak a tünetek, inkább menj be feleslegesen többször, minthogy egyszer is baj legyen! A vérzés jöhet később is!

2012. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát jól le lettem pontozva!!!

A kérdés az volt:

Létezik hogy magzatelhalásnál semmilyen tünet ne legyen? Volt már valakinek hasonló tünete?

Akkor bocsánat,többet nem írom le ami velem történt...,majd kerekítek happy end-et belőle,ha ez bárkit is megnyugtat!

mi lett ebből az oldalból már...

2012. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó teljesen igazad van!

A kérdező meg remélem már felhívta a dokiját

2012. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Annak is aki volt olyan kedves és próbál megnyugtatni, viszont annak is őszinte szívvel köszönöm, aki leírta negatív tapasztalatát vagy véleményét. Ténleg azért kérdeztem, hátha valaki járt már így, esetleg családjában, ismerősei között előfordult ilyen. Tudjátok a "többedik" terhesség után az ember talán már minden jelre jobban figyel.

A lényeg hogy felhívtam a dokimat-aki igazat adva nekünk- aggodni kezdett, és még ma este megyek a magánrendelőjébe. Na ezért szültem nála mind három gyermekünket, és kérem az Istent hogy a 4.-et is nála szülhessem. Mert akár betegen is fogad. Volt olyan hogy szüleinél volt látogatóban, és onnan jött haza, amikor aggodalomra okot adó kérdésem volt.

Amitől igazán elkezdtem aggódni az az, hogy kb. egy órája volt egy kis barnázás. Ugyan nem komoly, de ez sem volt jellemző az eddigi terhességeimnél.

Most remegve várom az estét. Hála a férjem elkérezkedett délutánra, így legalább mellettem van. Bár talán jobban aggódik mint én. Addig is titeket olvaslak. Ne felejtsétek el a negatív tapasztalat is érdekelhet másokat. Még egyszer nagyon köszönöm, és ha megtudtunk bármit feltétlen leírom, hátha érdekel valakit.

2012. febr. 14. 13:36
 9/17 A kérdező kommentje:

Még valami! Anyukám e.ü. intézményben ápolónőként dolgozik. Igaz csak idősek otthona, de ott is vannak azért orvosok, mégha nem is nőgyógyászok. És ha valaki akkor ő már biztosan nem idegesítene feleslegesen. Megkérdezte az egyik kollégáját, akinek a felesége a szülészeten dolgozik, és azt mondta magzatelhalás tünete lehet az émelygés elmúlása. Oknak a következőt jelölte meg: Állítólag a HCG-től van hányingerünk, és mivel ilyenkor már nem termel a szervezet ezért marad abban.

Persze én sem akarom magam paráztatni, csakhát nagyon félek. Estig marad az ima. Most pedig megyek mert készített a férjem egy nyugtató fürdőt, remélem segít ellazulni. Később jelentkezem.

2012. febr. 14. 13:47
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Hát akkor elnézést szeretnék kérni, ezek szerint én rosszul gondoltam és nem mindenki úgy működik, mint én, hogy csak a pozitív dolgokat szereti olvasni. Ezért ne nehezteljetek, csak jót akartam, rosszul sült el!
2012. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!