Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent: az 16 heti vérvéte...

Mit jelent: az 16 heti vérvétel eredményénél a MOM érték? Bővebben a megjegyzésben:

Figyelt kérdés
MoM korrigált 2,75 (ref tart0,70-2,50között kellett volna lennie)ez volt az eredményemben az egyetlen eltérés, a többi jó.
2012. febr. 15. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Átlagnál magasabb AFP érték.


[link]

2012. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ettől még lehet egészséges a babám?

Januárban volt 11-13 hetes. Genetiki ultrahangon voltunk az Istenhegyi Géndiagnosztika Központban. Mindent rendben találtak, bár még nem volt megtapadva akkor. jan 16-án voltam a magándokimnál (13-14hét), még nem volt megtapadva. Most febr 2-án voltam AFP-n. Voltunk tegnap 4D-n is,ott is minden rendben volt. Még várok egy eredményre, azzal kell visszamennem a magándokimhoz. Nagyon reménykedem, hogy ez a babám megmarad. Nagyon félek, mert közeledik a 22 hét. Félek, mert akkor veszítettem el az előzőt.

Reménykedhetek, hogy most nem lesz gond???

2012. febr. 15. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kicsi eltérés és egy nagyon elavult módszer.

persze, hogy nem lesz baj! Ha UH-on minden oké volt, akkor ez az eredmény nem sokat nyom a latba.

Nyugaton nem is csinálják meg, mert nem ad pontos eredményt.

Itthon kötelező, de anno az én dokim csak húzta a száját és inkább elküldött egy genetikai 4D- UH-ra.

Ha az Istenhegyin nem láttak eltérést, akkor nyugi, semmi gond nem lesz!

Mi történt az előző babával, ha megkérdezhetem?

2012. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy érted, hogy nem volt megtapadva még a 13. héten sem?

Akkor csak nincs minden rendben nem?

Bocsánat, csak nem teljesen értelek!

2012. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az előző babát 22 hetesen szültem meg. Engem okoltak, hogy nem szóltam időben. Pedig bennt voltam a kórházban hétfőtől. Két napig magnéziumos infuziot kaptam reggelente. Szerdán jeleztem, hogy nincs valami rendben mert nagyon fáj a gerincem. Azt mondták mozogjak többet. Csütörtök este jeleztem, hogy mostmár ülni se tudok. Meghallgatták, azt mondták kicsit halk a szívhangja, de rendben. Hajnal kettőkor megszületett. Nem nézhettem meg, rögtön elvitték. A szövettanból nem derült ki semmi, csak az, hogy több mint 24 órája halott volt. Annyira bomlott, hogy meg se tudták vizsgálni. Utána mikor ezért az eredményért mentünk a doktornő azt mondta, hogy az én hibám, mert együtt voltam a párommal. Könyörgöm. Akkor voltunk utoljára együtt, mikor összehoztuk 2010.októberében. Időnk se lett volna, mert reggel 4-kor elmentem dolgozni, este 8 estem haza. Utána meg elkezdtem vérezni a 6 héten (persze akkor is azt a két bunkó dokit fogtam ki, a gyereket se látták, csak két napra rá egy másik orvos a sűrgősségin), onnantól feküdtem végig.

Nagyon reménykedem, hogy most sikerül, mert én többet ezt nem vállalom. Kész rémálom. Le a kalappal azok előtt akik beválalják, de nekem, már nem megy. Mostmár csak egy gyereket szeretnék, ha másként nem megy párom beleegyezett az örökbefogadásba.

2012. febr. 16. 19:58
 6/9 anonim ***** válasza:

húúú basszus, nagyon sajnálom, és nagyon drukkolok most neked, én is elég sokat kínlódtam, mire összejött, és most is csak a 21. héten vagyok!

de akkor a mostani babával minden ok?

és táppénzen vagy?

2012. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

A MOM értéknek az előző terhességedhez semmi köze!

Ne izgulj, nem lesz baj!!!! Akár mi is történ sajnos korábban, nem fog megismétlődni, bár azt én sem értem hogy miért írtad, hogy 13-14 hetesen még nem volt megtapadva.

2012. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a biztatást.

Még várom az eredmény másik felét, és azzal kell majd visszamennem az ultrahangra. Állítólag jövő hét szerdára meglesz. Remélem rendben van a kicsi. AFP előtt 2 héttel voltam utoljára dokinál. Most mivel nem éreztem mozogni, meg eléggé rosszul is voltam elmentünk 4D-re. Ott rendben volt.

Igen táppénzen vagyok most február végéig, mert akkor jár le a szerződésem.(Veszélyeztetett terhességnek indult ez is, a munkahelyen rosszul lettem, elkezdtem vérezni, így kocsival hazahoztak, pedig 3 órás út volt hazáig) Ígyis nagyon rendesek voltak a munkatársaim és a felettesem, mert kiharcolták ezt a két hónapot, ugyanis már tavaly decemberben lejárt a szerződésem. Meg akkor is rendesek voltak mikor tavaly áprilisban elvesztettem a babát és fel akartam mondani, de nem engedtek el, pedig a munkámat is lassabban végeztem el.

Most nyugodtabb vagyok, hogy láttam mozog. És néha ujra érzem, csak gyengébben, mert máshol rugdos mint eddig.

2012. febr. 17. 10:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Figyu! Nyugodj meg!!!!! Azért rugdos máshol és keveset, mert még pici a hely meg még nagy. :) Forog, ha befelé rugdos, akkor azt nem is érzed.

Ha megteheted, akkor szerezz be egy szívhang figyelőt, akár használtan is. Nem tartom fontos dolognak, nekem nem volt, pedig sokat paráztam én is, de barátnőmnek volt. Ő is annyira rá volt parázva a terhességére, hogy a védőnő javasolta neki, hogy szerezzen egyet, mert 2 naponta járt le hozzá hallgatózni. :)

Persze minden rendben volt nála is, de naponta többször is behallgatott a babájához, ez megnyugtatta teljesen.

2012. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!