Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki terhesen a...

Szedett valaki terhesen a terhesség utolso trimesztereben megfázás miatt antibiotikumot?

Figyelt kérdés
már 29 hetes multam sajnos nagyon megfáztam,tegnap azorvos kiirt 1 kulonleges antibiotikumot,természetes osszetevokbol antibiotikum.alkalmas a terhesnok toxoplazma kezelásére is.bizom a orvosomban.mégis aggodom.megnyugodhatok?irjatok tapasztalatokrol.
2009. jún. 4. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megírod a gyógyszer vagy a hatóanyag nevét, lehet hogy tudnék segíteni.
2009. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
rovamicine 3M.I.U HATOANYAGA SPIRAMICINUM
2009. jún. 4. 17:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A Rovamycint szokták adni terheseknek és valóban a toxoplasma kezelésénél jellemző, mint választott antibiotikum.

Én úgy gondolom, hogy egy megfázásra terhesen nem feltétlenül kellene antibiotikumot szedni, de ez sok mindentől függ. Ha fennáll a veszélye, hogy szövődmény, sepsis vagy nehezen gyógyuló folyamatba csap át a banálisnak induló nátha, akkor igen.

De ha az immunrendszer működése rendben van és nem drámaiak a tünetek és panaszok, én inkább valamilyen természetes és antibiotikum nélküli gyógymódot választanék.

Ez csak egy vélemény, egy mikrobiológiai laborban dolgozótól.

2009. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!