Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2-dik babájukat váró anyukák!...

2-dik babájukat váró anyukák! Miben különböztek az első terhességi tünetek a másodiknál?

Figyelt kérdés

egyáltalán nem lehet ugyanaz a tünet mint az elsővel?


Az első babáddal miket éreztél, és a második babáddal is mielőtt pozitív lett a teszt !

és mikor lett pozitív egyikkel és másikkal?


köszi hogy válaszoltál remélem elég érthető voltam..


2012. febr. 16. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél állandóan "mindjárt megjön" érzésem volt. Fájdogált a hasam, feszültek a melleim. A tesztet pont 6 hetesen csináltam meg, mert hosszúak a ciklusaim, meg sokáig nem is sikerült teherbe esnem. Teszt előtti héten már reggeli hányingerem is volt.


A másodiknál szintén későn csináltam tesztet, visszaszámolva 5+5 hetesen. Itt semmilyen tüneteim nem voltak, csak éppen azt vettem észre, hogy "nem akar megjönni." Szintén hosszú ciklusaim voltak, de ennek ellenére sem jött meg.


A két terhesség is teljesen más, de most fordítva. A másodikkal most nagyon sok panaszom volt, főleg az elején.

2012. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az első terhességem ÁLOM volt, nem is éreztem semmi rosszat se émelygés, se hányás, semmi! A vajudás is 5 órás volt! A teszt a nemvárt napja után 3-mal mutatta a pozitivot!

Második terhességem már nem ilyen egyszerü, most vagyok 28 hetes, és elég sok a bajom, az első 10 hetet a wc-n laktam, sorban kijöttek rajtam bizonyos fertőzések, magas a vérnyomásom, a toxémia jeleit fedezi fel rajtam a doki. Vizesedek, stb.

De azért nagyon várom őt is, imádom már most, és kárpótol mikor megmoccan!!

2012. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

azért érdeklődöm mert kistesót tervezünk, már van egy 2 éves lányom. 1 hét még mensziig és minden tünetet keresnék..

vele már menszi előtt egy héttel bő folyásom volt meg miegymás, de most semmit se érzek, bár még korai

lehet nem is sikerült teherbe esnem, bár a lányom a legelső alkalommal "összejött" amikor terveztük, :)

2012. febr. 16. 16:53
 4/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! A fiammal esténként volt csak hányingerem, de sosem hánytam. Sokat ettem és nagyon sokat aludtam. És idegesebb is voltam.

Most semmi tünetem nincs, hányingerem sem, álmos sem vagyok annyira. Enni sem eszek annyit. Mint aki nem is terhes. :)

8 hetes vagyok.

A fiam véletlenke volt, szóval megállt az ütő bennem először a + teszt láttán... :) Most meg a nem várt napján neg. lett a teszt, de nem jött meg. Gondoltam nincs baba csak késik. De a 4 napon + lett, örültünk nagyon! :)

2012. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam egy hete. :D

Az elsőnél egyszerűen csak megéreztem, hogy itt baba lakik, elsőre sikerült és csak "bizonyítékként" akartam tesztet csinálni, kettőt vettem egyből, hogy ha esetleg az első negatív lesz, akkor legyen még egy későbbre.

Most, a másodiknál még fogamzás előtt olyan bizonyosság volt bennem, hogy itt baba lesz, hogy figyeltem a jeleket. Nem tűnt volna fel, de öt nappal a nem várt előtt hihetetlen erős teaszagot éreztem a tanteremben, ahol tanítok, aztán az egyik órát félbe kellett szakítanom, mert égett kávéfőző szagot éreztem. Mások nem ijedtek meg tőle annyira, de nekem ki kellett deríteni, nem gyullad-e ki az iskola. :)


Aztán a nem-várt előtti napon már émelyegtem is, kicsit. Azóta is kicsit - de tudom, hogy ez később indul be, ezért nem vagyok benne biztos, hogy ennyi marad. Az elsővel nem volt annyira vészes, egy esküvő után hánytam csak, de az azt hiszem kivételnek tekinthető helyzet. ;)


A teszt nekem minden esetben egyértelműen kimutatta a nem várt napján. Nem mondom, hogy nagyon erős volt a csík, de nem túl halvány és egyértelmű. Ez lehet, hogy alkat kérdése is...

2012. febr. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem az elsőnél semmi előjele nem volt az elején.Annyi,hogy nem jött meg.Most várom a másodikat,és már gyanús volt,hogy a nemvárt előtt fájni kezdtek a melleim,és már az első napokba furcsa égő szúró fájdalmat éreztem az alhasamba,ami néha még most is jelentkezik.Most 7 hetes vagyok.Az első babánál,a nemvárt kimaradása után egy héttel már pozitív lett a teszt.A másodiknál miután 5 napot késett,szaladtam a dokihoz.akkor még csak sejteni lehetett,hogy baba van készülőben.Hát kb ennyi.
2012. febr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ugyanaz a hányinger van. Az elsőnél a 17. héten múlt el, most 12 hetes vagyok, hát még tart...
2012. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen és mindenkinek gratulálok :)
2012. febr. 17. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első babáim ikrek voltak ,fiúk,lassan 6 évesek.

Csodálatos terhesség,8 hetesen vettem észre,nagy unszolásra vettem tesztet+ lett! Semmi tünet, nulla kívánósság, csupán aludtam amikor tudtam.Most ismét babás vagyok,13 hetes elég hamar éreztem "dolgoznak" a cickók,tesztem 2db is - nemvárt előtt 2 nappal.Vártam kicsit,1 hét múlva már + a teszt! A tünetek már azóta vannak: undor,hányinger émelygés azóta is,nagyon nehezen viselem!!!!

Amit én hasonlónak találok a 2 terhességemben, a kajákat,pörik,sonka,masszív ételeket eszek mint a fiúkkal.(Nevetnek is mikor mondom biztos ő is fiú..ebből nem lehet tudni.)

2012. febr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!