Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok első 6-12 hétben?

Mit tanácsoltok első 6-12 hétben?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk. Szerintetek mire érdemes különösen figyelni? (étkezés, alkohol, dohányzás..stb. kívűl)Köszi a tanácsokat előre is!
2012. febr. 17. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne emelgess,ne idegeskedj...szedj folsavat meg terhesvitamint!Szép babavárást:)

34hetes km.

2012. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügyi részt úgyis tudod szerintem.


Pihenj, igyekezz kikapcsolódni, élvezd a terhességet ahogy tudod, mert soha a büdös életben többet nem lesz, hogy te végig a gyerkőcre és magadra koncentrálj. Lehet akárhány gyereked, de amikor a másodikat várod, fél kézzel megkavarod a levest, a másikkal összeillesztesz két legódarabot, a füledhez van szorítva a telefon és a mosógépszerelőnek könyörögsz, hogy AZONNAL menjen és ne két nap múlva, de minden mondatod végén odakiáltasz a gyerekednek, hogy ne püfölje már a fakanállal a lábast, mert egy szót se hallasz, és a hasadban lévő kicsire már alig tudsz figyelni.

Kényeztesd magad.


Amit én nagyon elszúrtam, hogy volt egy csomó vacak amit szortírozni kellett volna, a gépen file-okat, képeket rendbetenni, az évek során felgyűlt papírokat, iratokat. Mindenre azt mondtam, hogy majd ha otthon leszek a kicsivel, lesz időm... hát nem lett, sőt a káosz fokozódott. Ha van ilyen elintézendőd (lakás, munka, egyéb), azt csináld meg minél előbb.

Írj naplót, amiben leírod az érzéseidet, a gondolataidat a babáról, azt is hogy várod, azt is ha félsz egy kicsit, hogy mik foglakoztatnak. olyan jó ezt visszaolvasni évekkel később, mert az új élmények elnyomják a régieket. És hiába mondod, hogy ezt vagy azt sosem felejted el... de igen.

A másodiknál erre nem figyeltem, azzal a terhességgel az a legmeghatározóbb élményem, hogy a nagyobb gyerekem azt hitte a wc-re, hogy abba hányni kell, és milyen édes volt ahogy odaállt és beleöklendezett. Na meg hogy nagy pocakkal emelgetem a babakocsit.

2012. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Semmire! Élj normális életet, ne lihegd túl, mert akkor be fogsz dilizni.

A terhesség egy állapot!

2012. febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Babi0906 ***** válasza:

Szia!

Szerintem a veszélyes tényezőket (cigi,drog,alkohol) kell csak kizárni és azon kívül úgy kell élned, mint eddig.

Én még most is dolgozom, igaz nem emelgetek stb. étkezésnél annyi, hogy több gyümit meg zöldséget próbálok enni. Itthon is ugyan olyan minden mint eddig (mosok, főzök, takarítok). Annyi, hogy amióta megtudtam, hogy terhes vagyok szinte minden nap szedek terhes vitamint+magnerotot, de gondolom ezt a dokiddal megbeszélted. Nekünk is első baba.

Boldog babavárást :D

26+4 hkm

2012. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerencsére rendben vannak a dolgaim és azért van egy férjem is aki majd segit nem fog minden csak az én nyakamba zúdulni:)

A pihenés és napló tényleg nagyon hasznos!:)

2012. febr. 18. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!