Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mammográfián voltam. Megkérdez...

Mammográfián voltam. Megkérdezték, hogy terhes vagyok-e. Mondtam, hogy nem. Ettől függetlenül kaptam a derekamra egy ólomkötényt. Most úgy néz ki, hogy terhes vagyok. A röntgen a menstruációtól számított 2 hetes babával készült. Mekkora a baj?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvastam, hogy egészséges baba született terhesség alatt készített röntgen mellett is. De másol meg azt olvastam, hogy egy csomó olyan sejtdegenerálódás következhet be, ami majd csak 10-20-30 év múlva derül ki. A másik, amiben kétségeim vannak, hogy sokan azt írják, hogy az első 6 hétben a minden vagy semmit elv érvényesül: nem sérülhet a baba, hanem akkor nem marad meg. Ez tényleg igaz? Köszönöm a segítséget!

2012. febr. 17. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Menstruációtól számított 2 hetes baba?

Vagyis 2 hetes terhesség?


Ha igen, akkor lehet, hogy még meg sem fogantál amikor röntgeneztek. És volt ólomkötényed.


Szerintem itt aggodalomra nincs ok.

2012. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem elég nagy a baj...

Mi 3 hónap múlva kezdenék próbálkozni, de azt mondta a doki, hogy még így sem küld mammográfiára, csak uh-ra.

Mielőbb fordulj nőgyógyászhoz.

2012. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Röntgen a terhesség alatt: igen vagy nem?


Vida gi - Mit lehet, mit nem? - 2008 06 12 | 81 komment


Sokan tartanak a terhesség alatti röntgenvizsgálattól, pedig csak egyes esetekben okozhat problémát a röntgen és most már azokra is van megoldás.


Miért káros a röntgen? A röntgensugárzás károsíthatja az ivarsejtek génállományát, azaz a magzat fejlődő nemiszerveit. Ez a károsító hatás azonban csak akkor áll fenn, ha a hasat közvetlen röntgensugárzás éri.


Nem kell tehát aggódnunk, ha csak egy fogröntgenre vagy szükség vagy olyan vizsgálatra, ahol a hasat nem éri a sugárzás.

Ha mellkasröntgenre vagy olyan végtagröntgenre van szükség, ahol a hasat is érheti a sugárzás, a hasat ólomköténnyel takarják el, így a magzat nem károsodhat.

2012. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Bocs, itt a link. Nézd meg a kommenteket.

2012. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én sem tudtam, hogy babát várok, amikor kisfiammal mentem röntgenre. A tüdejét röntgenezték,az pont egy helyre esett a hasammal, én mellett álltam. Kb. én is két hetes lehettem. Amikor kiderült, hogy babát várok megijedtem. Több orvost is megkérdeztem, mind azt mondta, hogy semmi baj nem lehet. Az egyikük a hathetes mindent vagy semmit természeti "törvényt" is mondta. Hat hétig, ha egészséges megmarad, ha külső hatásra baj keletkezik akkor elmegy. A saját orvosom ugyanezt mondta. Hónapok múlva meg is született az én gyönyörű legkisebb királyfim, teljesen egészségesen. Ne aggódj, nem lehet baj a babával.
2012. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Ne higgy a szóbeszédnek. Nem tudják bebizonyítani, hogy a röntgen okozza a sejtkárosodást 20-30 év múlva!

A röntgen azért veszélyes, mert behatás éri az embriót, ezért ahogy te is írtad, mindent vagy semmit, azaz vetélést okozhat.

Ja és ne higgy el mindent amit az internet ír, mert sajnos a világhálón bárki írhat orvosi diploma nélkül.

Makk egészséges kisbabád lesz, és gyönyörű 9 hónapot kívánok neked :) Utána meg sok-sok örömet a babázásban.

2012. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a fejemet megröntgenezték amikor már 8 hetes terhes voltam. Én szóltam, hogy babát várok bár akkor még csak egy pozitív tesztem volt, orvosnál még nem voltam! (későn tudtam meg, hogy úton a baba:)) Az orvos azt mondta, hogy azért majd végezzek el még egy tesztet+nőgyógyász de természetesen letakarják a pocimat. Gondolom ha nagyon veszélyes lenne akkor meg sem röntgeneztek volna még letakarással sem! Muszáj volt megcsinálni a röntgent mert elájultam és nagyon bevertem a fejem. De most engem is picit megijesztettél bár én eddig nem is hallottam ilyesmiről. :) Mármint, hogy akkor is baj a röntgen ha letakarják a pocakot! Gratula a babához! :) És ne aggódj! :)
2012. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

a mezitől számított 2 hetes? vagyis lehet hogy még nem is volt baba! meg kaptál kötényt is

szerintem nem kell félned, de mindenképpen konzultálj a dokiddal

2012. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Persze, a nőgyógyásszal minél előbb beszélek, csak most épp hétvége van.


Amúgy érdekes, hogy ahogy a neten olvasom valakit elküldenek röntgen után genetikai vizsgálatra, valakit nem, és ahogy olvasom, nemigen látom az összefüggést, hogy milyen szempontok alapján döntenek erről.


De kedves 2. válaszoló, jól értettem, hogy a Te orvosod azt mondja, hogy még az is veszélyes, ha a teherbeesés előtt 3-4 hónappal megröntgeneznek Téged, ráadásul nem is közvetlenül a hasadon? Ezt nem értem.

2012. febr. 18. 23:28
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
22:53-as vagyok! Megtudhatnám, hogy miért kellett lepontoznia annak/azoknak akik lepontoztak??! Én leírtam, hogy velem mi történt és, hogy nekem mit mondtak, ebben mi nem számít hasznos válasznak? Annyira fel tud bosszantani amikor teljesen ok nélkül pontoznak le! Hát köszönöm szépen, lehet akkor ezt is pontozni!!
2012. febr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!