Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A röntgen mennyire árt egy...

A röntgen mennyire árt egy 2-3 hetes embriónak?

Figyelt kérdés

Nem 100%,hogy terhes vagyok(teszt még nem volt,csak a tipikus terhességi tünetek),de azért utánajárnék a dolognak.

Szóval 2 hete el kellett kísérnem az unokatesómat röntgenre és bent voltam egy ilyen közvetlen váróban,csak sima fal volt meg ajtó,amiről a két röntgenfelvétel után vettem észre,hogy nincsen zárva,csak behajtva!!! De akkor még nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget,mert nem tudtam,hogy valószínűleg terhes vagyok. Az orvosom csak 1 hét múlva tud fogadni,még beszélni sem tudtam vele,hogy elmondjam a problémámat. Szerintetek mire számítsak? Tapasztalatok esetleg? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.


2011. máj. 8. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem valószinü,hogy ártott ennyi sugárzás. Azért ez nem ugyan az,mintha téged röntgeneztek volna ne aggódj.

Egyébként kevesen tudják,de például az ultrahang iszonyatosan káros,ezért is van meghatározva ,hogy a 9 hónap alatt hányat lehet maximum.

Még egy egészséges felnőtt ember gerincoszlopán sem lehet áthúzni kezeléseknél,hanem fel kell emelni és úgy átrakni a másik lapockára pl. Mert könnyen összeégeti a gerincvelőt.

2011. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még csak nem is téged röntgeneztek???

Semmi bajotok nem lesz.

2011. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jajistenem.akkor feleljtsük is el amit az ultrahangról írt a kedves előző. keveri a fókuszált ultrahangot,amit pl. vesekőzúzásra használnak a diagnosztikai ultrahanggal. de az sem éget gerincvelőt. Na mindegy.

ha nyitva is volt az ajtó a váró árnyékolt terület, tehát a röntgensugarak nem jutnak ki a röntgen helyiségéből. Nem lesz semmi bajod.

2011. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,kicsit megnyugodtam most. Még nem terveztem gyereket,de végülis nincs ellene kifogásom,sőt, örülök neki. Remélem tényleg nincs baja. Köszönöm mégegyszer!
2011. máj. 8. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Uh-os tényleg butaság!!!

Problémás volt a terhességem, volt, hogy heti 2x voltam uh-on, az utolsó hat hétben főleg. 6 hetes egészséges babám itt szuszog mellettem. Az Uh max egy kicsit felizgatja a magzatot, mert a magzatvíz vezeti, de egyébként semmi bajt nem okoz. A röntgen meg biztos nem ártott neked és a kis embriódnak. 4 hetes terhes voltam kb, mikor röntgeneztek, és rá 1 hétre derült ki, hogy terhes vagyok, és semmi baj nem lett.

2011. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm!
2011. máj. 8. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb 3 hetes terhes lehettem amikor gerincröntgenen voltam. Nem tudtam, hogy terhes vagyok. Az orvosom azt mondta ekkora embriónak még nem árt a röntgen. De azért, hogy megnyugodjak elküld genetikára. Így ott meg kellett jelennem minden ultrahang eredménnyel. Semmi baj nem lett, mint ahogy a dokim is és a genetikusnő is megmondta.
2011. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,hogy leírtátok a tapasztalatokat:)
2011. máj. 8. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!