Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha veszélyeztetett terhesként...

Ha veszélyeztetett terhesként táppénzre kell mennem, előtte kivehetem az adott évre járó összes szabadságot vagy csak az addig időarányosan járót?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a munkáltatódtól függ, ugyanis az éves szabadságot egy részét köteles csak akkor kiadni, amikor te kéred. A többi napot megmondhatja, hogy mikor veheted ki. Viszont a munkáltatónak jobb ha kiveszed, mert szülés után ha visszamész dolgozni így is, úgy is ki kell adja. Szülés előtt meg úgysem mész már dolgozni, ha nem adja ki, akkor táppénzen leszel gondolom. Szóval ha kiadja, akkor neked kevesebb szabid marad későbbre, ő meg mindenképp kénytelen nélkülözni néhány évig.
2012. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 2010-ben kivehettem az összes az évi szabadságomat a szülés előtt, sőt, szinte kérték is a cégnél, mert így kevesebb szabadságom marad akkorra, amikor majd megyek vissza dogozni.

Nekem is jobban megérte, mert a napi táppénznek maximum összege van, ami így jóval kevesebb volt, mint a fizetésem.

2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatótól függ, nekem csak időarányosan engedik kivenni.
2012. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam, hogy csak időarányosan lehet kivenni, de ezek szerint tényleg munkáltatótól függ...
2012. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivehetem előre, május elején szülök, egész márciusban szabin leszek, áprilistól meg szülési szabin, így nem kell táppénzre mennem!
2012. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivehettem előre az egész éveset már májusban. Tényleg a munkáltatótól függ a dolog.
2012. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Munkáltatótól függ, én augusztusban szültem, június végéig dolgoztam, és nem maradt bent szabim az év hátralevő részére. Megengedték, hogy kivegyem.
2012. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babi0906 ***** válasza:
Szia. Én pl. megkérdeztem nálunk a munkaügyeseket és azt mondták,hogy mivel májusban már szülök és márciusban már nem megyek dolgozni így a január és február hónapra vehetek ki szabit ami az én esetemben 3 nap utána táppénz. Szülés után meg Tgyás.
2012. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha tényleg a munkáltatón múlik, akkor nem hiszem, hogy gond lesz, mert nagyon empatikus hozzáállásúak a munkahelyemen.
2012. febr. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!