Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok nyitott mind...

32 hetes vagyok nyitott mind a két méhszájam, sokat keményedik a hasam, az normális igaz? Korházba voltam infuzion, nehogy megszüljek.

Figyelt kérdés
Nem szerteném ha még egyszer beindulna a szülés,félek.Tehetek azért a fekvésen kivül még valamit hogy a baba még bent maradjon 4-5 hetet? Igaz nyitott méhszájjal is kibirhat még annyit?Normális igaz a haskeményedés?4×2 magne b6-ot szedek+konyakozni kell reggel este.
2008. ápr. 8. 16:11
 1/7 A kérdező kommentje:
rengeteget fekszem,lehet sétálni néha? ülni? vagy csak fekvés ?
2008. ápr. 8. 16:13
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy mind a két méhszájad? Külső, középső? vagy melyik? Milyen értéked van? És mi az, hogy konyakozni kell?

Pihenj, ne stresszelj, a dokiddal kéne konzultálni, hogy a magnéziumon kívül és a pihenésen kívül tud-e adni még bármi mást, amivel benntartható a baba.

2008. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a kocsakozás engem is érdekelne mire értetted, de amúgy nem szabadna sokat keményedned.Csodálom hogy a visszatartó infu.után még hazaengedtek.Ha teheted inkább feküdj és magasítsd meg az ágyad végét.(gondolom ilyet a kórházban is láttál.)A magbe b6-ot a 36.után ne szedd,mert nehezen fog tágulni a méhszáj, és sokáig kitolja a vajúdást.
2008. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a konyakozás engem is érdekelne mire értetted, de amúgy nem szabadna sokat keményedned.Csodálom hogy a visszatartó infu.után még hazaengedtek.Ha teheted inkább feküdj és magasítsd meg az ágyad végét.(gondolom ilyet a kórházban is láttál.)A magbe b6-ot a 36.után ne szedd,mert nehezen fog tágulni a méhszáj, és sokáig kitolja a vajúdást.
2008. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem normális,hogy sokat keményedik a hasad...a normális az napi max 10 rövid keményedés,ami 2-3 mély levegő hatására el is múlik.Feküdj sokat,mást nem lehet mondani.A kh-ban sem tudnak veled mást csinálni.Ha nagyon sokat keményednél,akkor keress fel egy dokit.A séta pedig nem nagyon tanácsolt,maximum lassan kicsit,de semmi hajolgatás stb...Még néhány hétig ki kellene bírni,olyan 4et minimum jó lenne.
2008. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Fekvés, fekvés, fekvés! Én más problémával voltam korábban kórházban, és a szobatársaimnak szintén nyitott volt a méhszájuk. Teljes ágynyugalomra "ítéltettek", ülni sem sokat volt szabad nekik, gyakorlatilag még enni is az ágyban kellett. Ők magnézium-citricit kaptak keményedés ellen, mert az erősebb, ja és a konyakot tényleg ajánlotta nekik is a doki!

És ahogy előttem is írták, emeld meg az ágyvéged, hogy minél kevesebb terhelés érje a méhed, illetve a méhszájat!

Kitartást még néhány hétig, nem lesz baj!

32 hetes kismama

2008. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én még csak 28 hetes vagyok,3 hete keményedik sokat a pocim.Néha fáj is,de álltalában csak kellemeteln,nem tudok fent lenni vele,érzem pihennem kell.Most voltam dokinál,szintén fekvés egy hétig,majd kontrol.A külső héhszájam van nyitva picit.Nekem napi 3*2 nospát írt fel,mert az csökkkenti a görcsöket (ami nem fáj nekem nagyon,csak kellemetlen,meg a picinek nem jó)Keveset mozoghatok is,de ha fáradok vagy keményedek rögtön vissza az ágyba.A konyakról (alkoholról) hallottam én is,azt mondják az izmokat lazítja el.Azt mondta azért szokták ilyenkor kórházba feketetni az anyukákat,mert ott nem tudnak mást csinálni csak feküdni meg olvasni,így biztos,hogy pihenünk.A barátnőmben nem bízottmeg a doki,így őt a 30.héttől végig bent tartották.Ő 41 hetesen szült.Nyugi,lehet te is még túl is hordod,csak tényleg vigyázz magatokra és tartsd be amit a doki mond!Nem könnyű szinte tehetetlenül feküdni egész nap,de muszály.
2008. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!