Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell mennem a védőnőhöz?

Mikor kell mennem a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Sziasztok 10-én pozitívat teszteltem és 14-én mentem el orvoshoz , hogy úgy fest kisbabát várok megvizsgált ő megerősítette h babát várok de annyira pici , hogy tapintás alapján kb 4-5 hetes lehetek el kellett mennem ultrahangra meg nézték és ott is csak tippeltek hát télleg picur volt nagyon :) azt mondták 5 mm-es és e hét végén kell visszamennem . De viszont nálunk védőnő csak 2 hetente van keddenként tehát ma és utánna 2 hét múlva arra lennék kiváncsi , hogy elmenjek e ma vagy csak 2 hét múlva? És ha túl vagyok a következő ultrahangon utánna hova kell mennem ? Nem vagyok butus csak most várom az első babám és azt sem tudom még mi , hogy van van aki azt mondja várni kell arra h a nőgyógyász küldjön de viszont mondták azt is , hogy nyugodtan elmehetek már hogy figyelemmel kisérhessen szinte az első perctől :). Meg volt olyan is aki azt mondta , hogy már most mennem kell főleg , hogy ilyen ritkán van rendelés. Kérlek mondjatok valamit. Valami kis segítséget szerintem más is ilyen zavaros az első terhességénél :D Köszi a válaszokat!!!!
2012. febr. 21. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz két hét múlva. Nekem a 10.hét körül kellett mennem. Addig is szedj magzatvédő vitamint, de folsavat mindenképp.
2012. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, én is első babát várom, ne aggódj ilyeneken! Bőven lesz még okod ezermillió más dolgon aggódni. :) Nagyon korán mentén, minimum két menzesz kimaradása után 'érdemes', addig úgyse látnak semmit, és a kötelező vizsgálatok is 12 hetes kor után kezdődnek majd. Én 8 hetesen mentem (akkor voltam szabin) és az ügyeletes orvos mondta, hogy most már keressem meg a védőnőt, és én fel is vettem vele a kapcsolatot, de felesleges volt, mert a 12 héten várt vissza, az orvos is akkorra várt, tehát bőven nagyon korán vagy még. Azért a védőnő az adataimat felvette, ha te is ezt szeretnéd, akkor azzal a papírral amit a doki adott, amin rajta van, hogy terhesség bizonyított, beballagsz a védőnőhöz, és ha már nem akkor a telefonszámát megadják az illetékes védőnődnek, még akkor is ha nincs ott. Előtte mindenképp egyeztess vele, mert ő nem ott ül, hanem ált. házaknál van kint. Szerintem még rengeteg időd van, ne aggódd túl! Türelem!
2012. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 16 hetesen mentem először addig nem volt rá szükség.A 12 hetes uh-ra és vérvételre a dokim adott beutalót és nem kellett a kiskönyv sem.Nálunk is csak minden hónap második és negyedik keddjén van védőnő,de szerintem ez lényegtelen mert elég csak négyszer menni hozzá.


39hkm

2012. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ráérsz 2 hét múlva bemenni hozzá beszélgettek megcsinálja kis könyvet beírja az UH adatokat és utána mindig mondani fogja hogy na most ide kell menj most oda! Én 6 hetes terhes voltam mikor megtudtam hogy terhes vagyok elküldtek aznap UHra és 1 hét múlva vissza kellett menni kontrolra mert pici volt és jól fejlődik e, és utána mentem a védőbe és utána vérvételre (vércsoport megállapítás stb...) és azokat az eredményeket pedig házhoz hozta nekem és közbe pedig szétnézett ez kb9 hetesen volt nálunk megbeszéltük hogy 12hetesen megyek ultrahangra és utána menjek vissza hozzá vigyem az eredményt és utána pedig adta a beutalókat a 16 hetes vérvételre. és utána megint meglátogattam és és most pedig küldött a 19 hetes UHra és csak márc 10re rendelt vissza! utána pedig mondja a többi tudni valót! de közben tanácsadásra is járni kell ott pedig az orvos megvizsgál megnézi a méhszájat kiszámítja a szülés várható időpontját ha panaszod van megbeszélitek!

Kicsit hosszú lett de remélem hasznos!

18 hetes KIsmami:)

2012. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor kellett elsőnek menni, amikor volt már szívhang.
2012. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzetet, hiszen ilyenkor már alig várja a boldog kismama, hogy végre "hivatalosan" is kismamává nyilvánítsák és kiskönyvet kapjon. Én is ugyanígy voltam ezzel. De tényleg semmi értelme nincs ezen kívül hamar felkeresni a védőnőt. Ráadásul az egyik előttem szólóhoz hasonlóan a dokihoz én is csak a második kimaradt menszesz után mentem (a doki javaslatára), hiszen ilyenkor már van szívhang és kisebb a valószínűsége annak, hogy "bajt" csináljon egy vizsgálattal. Így a 10. héten mentem először a védőnőhöz és onnantól kezdve 4 hetente járok, de tényleg csak annyi szerepe van, hogy beírja a kiskönyvembe a dokim által kiadott papírok adatait meg megméri a súlyomat, vérnyomásomat.
2012. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratula a kicsihez, remélem problémamentes terhességed és a megfelelő időben problémamentes szülésed lesz.Kérdésedre válaszolva: ráérsz két hét múlva menni. Én 9 hetesen mentem a mostani terhességemmel védőnőhöz. Először úgyis csak az adatokat veszi fel (szülők-apa és anya adatai/TAJ, Születés, Lakcím,tel, Foglalkozás, családban előforduló betegségek,mikor jött meg neked először, hány éves vagy, mikor volt az utolsó menszesz... kapsz egy kiskönyvet, amit mindenhova magaddal kell vinned. Jó ha viszel vizeletmintát minden alkalommal, ha mésza védőnőhöz. Nálam legalábbis minden alkalommal kéri.

Ha tudni szeretnél valamit szívesen válaszolok privátba is, remélem segíteni tudok. Most én 20 hetes kismamának számítok. Az előző terhességem tavaly áprilisban a 22 héten szakadt félbe, arról nem szívesen írok, akkor egészen máshogy teltek a vizsgálatok. Ha akarsz írj, szívesen válaszolok.

2012. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm és a jó kívánságokat is! :) Alig várom már h ezt a picurt még ha csak képernyőn is de láthassam h van és örülhessek neki bár ő ilyen tipikus valentin napi meglepi baba nem volt még tervezve de ő úgy döntött jönni szeretne :) és am lehet télleg sietek egy kicsit mert igen nagyon várom őt meg túl akarok lenni az elején mert ennyit rég hánytam már de érte megéri :) meg kiváncsi vagyok milyen lesz pocakosnak lenni :D utolsó válaszolóm ha lesz kérdésem felteszem neked köszönöm h felajánlottad és neked és mindenki másnak boldog egészséges babavárást és könnyű szülést egészséges gyönyörű kisbabát kivánok!!!! :)
2012. febr. 22. 19:35
 9/9 A kérdező kommentje:
és köszönöm hogy leírtátok hogy nagyjából milyen vizsgálatok lesznek :)
2012. febr. 22. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!