Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet enni sült kolbászt?

Lehet enni sült kolbászt?

Figyelt kérdés
tudom, hogy a sima "hideg" kolbász és szalámik nem ajánlottak, azt nem is kívánom, de a múltkor megéreztem a sült kolbász illatát, és azóta nem tudok szabadulni tőle. A sült kolbász sem ajánlott, vagy azt lehet enni, mert végül is meg van sütve?
2012. febr. 22. 07:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességem alatt két pofára zabáltam a szalámis szendvicset. Mi baja van a szaláminak? Fel sem merült bennem, hogy nem ehetek. Sült kolbászt is ennék.
2012. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ú, de megkíávántam. Sült kolbásztz szerintem lehet, elvégre megsütjük. Jó Neked, hogy a "hideg" kolbászt nem kívánod, mert én nagyon, de ezt a pár hetet már kibírom.


Feltétlenül hagyjunk fel az alábbiakkal:


Alkohol: Ha a várandós kismama sört, pezsgőt vagy töményet iszik, születendő gyermekének véralkoholszintje éppoly magas lesz, mint a mamáé. A különböző mértékű szellemi és fizikai károsodástól kezdve egészen a súlyos fogyatékosságig sérülhet a baba.

Nyers tejből készült sajtok, nyers hús és baromfi: Az ilyen ételek Listeria-baktériumokat tartalmazhatnak és fertőzés forrásai lehetnek (gennyes agyhártyagyulladás).

Tatárbeefsteak, szalámi, kolbász: A nyers hús toxoplazmózist, egy parazita által terjesztett betegséget idézhet elő, ami a babát súlyosan károsíthatja.

Máj: Az A-vitamin öt-tízszeres adagját tartalmazza, amely ilyen nagy koncentrációban szintén káros lehet a baba szempontjából.

2012. febr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sült kolbászt nyugodtan ehetsz. Hiszen az nem más, mint sült hús, sült szalonna megfűszerezve. Most egyél, mert szoptatás alatt, lehet, hogy a babád érzékeny lesz a fűszerekre. A hőkezelés (sütés) fertőtlenít. Jó étvágyat!
2012. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy ostobaság. Csak mostanában tiltanak minden normális ételt.

A terhességeim alatt ugyanúgy ettem mindent,mint azelőtt. Tejet literszámra ittam,májat is ettem,sőt tatárbifszteket és francia salátát is. Még is minden gyerekem egészséges lett. Ezeket az ételeket senki nem eszi mindennap.

Sokkal többet árthatnak a babáknak a terhesség alatt szedett különféle gyógyszerek és bogyók.

2012. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jajj de jó, akkor eszek! :) köszönöm!
2012. febr. 22. 08:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4. válaszoló! Szerintem koránt sem ostobaság, de mindenki egyen azt, amit jónak lát.
2012. febr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a májat kifejezetten ajánlotta a védőnőm a vas miatt, de nem szeretem. Egyébként én is eszek kolbászt, házit, nem csak megsütve.
2012. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
iiimáádom a hurit, kolbit, nanájóhogy eszem terhesen is
2012. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha zsidó vagy, csak akkor ne egyél!

Ha magyar, akkor jó étvágyat! :)

2012. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, nekem a fiamnak a pocakban ez volt a kedvence! :)

Na meg mi is szeretjük nagyon!

Én csak arra figyeltem, hogy jól át legyen sütve!

De mustárral meg ubival hmmmm...

2012. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!