Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik hét után lesz életkép...

Hanyadik hét után lesz életképes egy magzat ha korábban születik?

Figyelt kérdés
26.hétnél járok .Nem könnyű és felhőtlenűl boldog első terhességem.A baba jól van,csak az én szervezetem nem viseli jól(egy női selejtnek érzem magam).Az orvosom azt mondja a 36.hétig bírjam ki.De szeretném tudni ha mégis hamarabb jön világra mennyi idősen mik az esélyei?
2012. febr. 22. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

37 betöltött héttől már nem számít koraszülöttnek de ez függ a baba állapotától súlyától.

32 hkm

2012. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 25. hét körül született babók már nagyrészt megmenthetők, a 30. hét körül tutira, sőt, már valószínűleg egészségesek is lesznek, bár azt mondják, hogy nagyjából annyi időt kell eltölteniük inkubátorban, amennyivel korábban jöttek.

36. héttől már semmi gond.

2012. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az attól is függ hol látják el, milyen hamar kap szakszerű ellátást. Én úgy tudom a 28. héttől már egészséges lehet - ha a fentiek adottak. Mi a gond - szabad tudni? (én sokat keményedtem az első terhességemmel, sokat idegeskedtem, de végül minden rendben volt).
2012. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Toxémiás és cukros is vagyok.:(
2012. febr. 22. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok a cukor nálam is magasabb volt az diétával vagy inzulinnal rendezhető. A toxémia hát arról nem sokat tudok, azon lehet segíteni? Van közelben klinika (PIC intenzív koraszülött centrum)?
2012. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

24-ik héttöl tesznek valamit a baba megmentéséért. Ekkor kb 400 gramm körül van. Habár vannak csodák elöbbröl is.

Innentöl már egészséges baba tud születni, de persze nagy lehet a komplikációk, és más betegségek kockázata.

37-ik héttöl nem számít már korszülöttnek.

Barátnöm mindkét gyermekét 34-ik héten szülte, semmi de semmibajuk nincs és nem is volt, rendesen fejlödtek mint az én idöre születettem.


toxémiás volt anyukám is, sajnos akkor még nem csak az a baj, hogy idöre szülessen, hanem hogy a placentán keresztül nem kap elég tápanyagot és nem fejlödik. de anyukám több mint 30 éve volt és akkor nem volt még UH csak saccolták a baba kicsi így vissza tartották a szülést. másfél kilóval született, habár idöre, minden még a körmei is kifejlettek voltak csak aprócska.

mai technikával meg jól tudják figyelni a magzat fejlödését, így sokkal biztonságosabb mint 30 évvel ezelött.

2012. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ZsZs27 ***** válasza:
100%
Na, ezen nem lenne szabad gondolkodnod, de tudom saját tapasztalatból, hogy nem lehet. Nekem se volt könnyű a terhességem. A 32. héten meg kellett császározni. Ha addig kibírod, akkor már túl nagy baj nem lehet. Akkor nagyon megrémültem, de most már tudom, hogy ilyenkor már elég fejlettek lehetnek.Csak sokáig lesztek bent a kórházban. De volt olyan 32 hétre jött baba, aki olyan jól volt, hogy alig 3 hét alatt hazamehetett. Én 2 hónapot voltam, mire elérték azt a súlyt, amivel hazaengedtek minket. Sok korababát láttam, és a 30. hét fölött már abszolút jók az esélyei. Volt ott akkor egy kifsiú, aki 29 hétre jött, ő is jól van. Pedig ő csak 990 gr volt születésekor. A súly se mindegy, mennyivel születik. Állítólag az 1 kg feletti babáknak sokkal jobbak az esélyeik. De volt ott egy 24. hétre jött kislány is. Ő sajnos megvakult, de hát ő nagyon nagyon korán jött. Épp hogy a megmenthető kategóriába tartozott. Gondolj arra, hogy te már előbbre jársz, és hétről hétre erősebb a babád. Ha fenn áll a koraszülés esélye, úgyis fogsz kapni tüdőérlelő szurit. Én is mindig számoltam, hogy na, még egy héten túl vagyok, és már ennyivel fejletebbek a kicsik, ennyivel kevesebb bajuk lehet. Nehéz lesz még a hátra lévő idő, de kitartás!
2012. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont kérdezni akartam, mi a bajod, mert én is ugyanígy vagyok, és akkor láttam, hogy írtad, ugyanez a bajod mint nekem!

Szóval akkor nem vagyok egyedül :)

Pont ma van rajtam a szokásos 24 órás monitor, meg diétáznom is kell, lassan már kell majd inzulin is!


Ne érezd magad selejtnek, azért nem mindenről tehetünk :)

És az erős kontroll meg jót tesz, vigyáznak rád is gondolom :)

Én 22 hetemet töltöttem, és jól vagyok jelenleg. Mennyi a vérnyomásod, meg a cukrod?

2012. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az exem 6 hónapra született,bár ezt nem tudom hogyan számolta az édesanyja, én hozzátennék még 2-3 hetet (hátha nem mensitől), akkor 25-26 hetesen. Nem volt 1 kg (kb 800g), teljesen egészséges, a szemével van gond, de annyi, h 2-es szemüveg kell neki, számítottak is rá, viszont a testvérének is van szemüvege, ő időre született, úgyh nem feltétlen ebből adódik. Ez több mint 25 éve volt. Úgyh sztem gond manapság már ritkán van.

Kitartás!

Nem vagy selejt, hanem inkább büszke lehetnél magadra, másnak nem kell ilyen nehézségeket kiállnia, mégis panaszkodnak.

2012. febr. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító szavakat.Míg olvastam végig potyogtak a könnyeim!A vérnyomásom gyógyszer melett 150/100/120 ez a gyógyszerrel mért legmagasabb érték és ugye ott van a vizeletben a fehérje.A vércukor szintem terheléses 12 lett most még csak diétáznom kell.A monitortól már én is kiakadok,meg attól,hogy szigorú pihenésre ítélnek és heti 3x orvosnál vagyok igy aztán lehet pihenni.De két hét múlva befekszek a klinikákra 3 napos teljes kivizsgálásra.
2012. febr. 23. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!