Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dóra vagy Dorka? Mi a vélemény...

Dóra vagy Dorka? Mi a véleményetek, melyik szebb-jobb egy kislánynak és majdan felnőttnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 17:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Dóra
2012. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk Dorka és nem azért mert komolytalan felnőttet nevelünk majd belőle, hanem azért mert vannak olyan idióták, akik ha megállítanak az utcán egyből becézgetik a gyerekeket. Először Dóra lett volna, de biztos idegbajt kaptam volna ha valaki azt mondja neki hogy Dórikácska, meg hasonlók.

Nekem jobban tetszik a Dorka! :)

2012. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beceneveket is említünk a Dóra is becenév :) Mind a kettő a Dorottyából származik!
2012. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is a Dórára szavazok, az én lányomnak is ez a neve. Viszont ha most születne, akkor Dorina lenne. Az még szebb...
2012. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az egyik Dora vagyok aki mar irt ide.Huuu, tenyleg en is a Dorinara szavazok.Viszont a Dorottyatol hanyingert kapok.Es tudod.mit jelent a Dora?Isten ajandeka!:-):-):-)
2012. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12-es a dorkára is mondhatják, hogy dorkácska.
2012. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is Dóra, és pont akartam írni, hogy azt jelenti, hogy "Isten ajándéka" ! :D

Egyébként becézzük Dorkának is, ugyanúgy tetszik ,mint az eredeti.

Viszont az hogy túl gyakori, nem tudom miért baj? Nekem személy szerint herótom van az elvileg ritka Mirától, Kirától, Larától, na meg a megjegyezhetetlen nevű igazi ritka nevektől. Nem gondolom, hogy csak akkor lehet a gyerekem egyéniség, ha olyan neve van, ami nincs a környezetében. Bocsi, csak kikívánkozott... :) Sok boldogságot a babához!

2012. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is Dóra vagyok szintén, nekem egyébként a Dorka nem igazán tetszik. A Dóra nevet szerintem sokkal több féle képpen tudod becézni. Felnőtt ként pedig a Dóra jobban hangzik.
2012. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Dóra
2015. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Dorka
2015. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!