Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bepánikoltam, jön a kistesó?

Bepánikoltam, jön a kistesó?

Figyelt kérdés
18 hónapos kisfiam mellé érkezik a kistesó. Most lehetek kb. 5 hetes. Megijedtem, hogy hogy fogok elbírni a kettővel együtt. Írnátok tapasztalatokat, kinél hogy van? Azt olvastam, hogy a kis kor különbség jó, közöttük 26 hónap lesz. Szerintetek?
2012. febr. 24. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az már nem is olyan kicsi korkülönbség :-)

Nálunk 1 év lett, és én is iszonyú pánikba estem. De hidd el, fele annyira sem vészes, mint most gondolod. Eleve nem esel ki a rutinból, mire a baba megszületik, és fél kézzel elboldogulsz azzal, ami az első gyereknél még macerásnak tűnt. Ha jobban belegondolsz, egy újszülött ellátása olyan sok többletterhet nem jelent. Max. két pelenkát cserélsz egyszerre és kétfelé lapátolod a főzeléket. Hihetetlenül magától értetődőek lesznek ezek a dolgok. Oké, eleinte ott van az éjszakázás, de másodszor már az is könnyebben megy. Én például kicsit alábbadtam a háztartási igényeimet, és szunyáltam, ha a gyerekek is aludtak.

Az pedig, amit cserében kapsz a pluszmunkáért, felbecsülhetetlen. A kis korkülönbséges tesók hamar összenőnek, társai, barátai lesznek egymásnak. Fele annyit nem kell őket szórakoztatni, mint az egykéket, vagy nagyobb korkülönbséges párosokat. És ez az összetartás sokáig elkíséri Őket, az enyémek 13 és 14 évesek, és még most is elválaszthatatlanok.

Nekem annyira bejött ez a verzió, hogy most is kis korkülönbséges gyerekeim vannak.

2012. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattál a szavaiddal. :)
2012. febr. 24. 12:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
:) A mieink közt 20 hónap lesz, most vagyok 11hetes kismama. :)
2012. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A már nem kicsi korkülönbség :)

Nálunk 14 hónap van a 2 fiú között ÉS nem volt nehéz!

Fárasztó volt, mert mind a kettő pici volt még, de nem volt nehéz!


Eleinte a pici eszik-alszik, lesz bőven idő a nagyobbra is!

Utána pedig már mehettek együtt játszótérre, sétálni.

Én bevontam mindenbe a "nagyobbat" adogatta a popsitörlőt, hozta a pelust stb.

Neked a nagytesó már sokkal több mindet fog tudni segíteni és itt nem az a lényeg, hogy neked segít, hanem, hogy bevonod Őt is a feladatokba, nem érzi magát kirekesztettnek hanem inkább fontosnak :)


Akkor picit zűrzavaros volt nálunk amikor a picinél jött a hasfájós korszak (kb. 4-5 hét) akkor a férjem a nagyobbal én a kicsivel voltam.


Ebédet előző este dobtam oda amikor a férjem már otthon volt, hévégén takarítottam, hétköznap csak a muszáj dolgokat csináltam.

Később igyekeztem a 2 gyerek napirendjét összehozni. Együtt aludtak minden ebéd után 2-3 órákat. Akkor volt időm magamra is :)

Bevásárlást a férjem intézte. Így boltba nem jártam.

Nekem nem volt vészes, igaz ehhez kellett egy angyal férj is :)

A mai napig Ő fürdeti a fiúkat, be sem mehetek a fürdőbe.. Ez olyan pasis dolog :)

Persze a picit én fürdetem :)

Most olyan, mintha ikrek lennének 4 és 3 évesek és már van egy miniöcsi is aki 4 hónapos :)


Gratulálok Nektek és ne izgulj, minden nagyon szuper lesz!

Minden szerveszés kérdése! :)

2012. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont két év lesz köztük, és én is nagyon boldogan olvastam a biztató beszámolóitokat! Köszi, csajok, ügyesek vagytok, és mi is azok leszünk! :D
2012. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez után a bíztató válaszok után, tényleg biztos, hogy menni fog, hisz ha az elsővel is ment akkor miért ne menne a másodikkal is, így még kis segítségem is lesz, akitől a picur mindent elleshet. :)

Köszi még egyszer a válaszokat, sokkal jobban érzem magam. :)

2012. febr. 24. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát ellesés az lesz bőven :-)

Sose fogom elfelejteni, amikor kislányom letolt rövidnaciban próbálta lepisilni a fát, és erősen csodálkozott, hogy pisis lett mindene. Hiába mutattam neki, hogy kell egy kislánynak pisilni, csak azt hajtogatta, hogy a bátyja is így csinálja.

Ahogyan az is megmarad az emlékezetemben, amikor a 8 éves fiam éjjel bebújt az ágyunkba, holott sosem szokott. A húga ugyanis kórházba került, és nem tudott aludni úgy, hogy nem hallotta a szuszogását.

Később is voltak édes történetek. Feltűnt, hogy nagyon rövid idő alatt megvan a házi. Hát az egyik az egyik felét csinálta meg, a másik a másikat, és már csak másolniuk kellett.

Annyi klassz dolgot produkálnak így együtt.

2012. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint itt én lehetnék a legpánikosabb. :) nekünk most van egy 7,5 hónapos pici babánk és a pocaklakó jelenleg 25 hetes és 3 napos. :) a kiirt időponthoz mérve 11 hónap lesz közöttük. gondolhatod én hogy kétségbe estem. mi mondjuk szándékosan terveztünk kis korkülönbséget, de úgy gondoltuk, hogy azért várunk 6-8 hónapot az első születése után, hát nem jött össze. de igy is jó lesz, mert amiket irtatok már sokszor hallottam és remélem tényleg jobb lesz, hogy együtt nőnek fel még ha húzósak is lesznek a napok. pedig én nagyon megszenvedek a kicsimmel, mert nem alszik éjszaka (fél-1 óránként kel) már 4 hónapja és nem hajlandó szilárdat enni és vannak napok, amikor egész nap csak nyűglődik! de bizom benne, hogy a másik bébi nem lesz ennyire "problémás", mert ha igen, akkor van mitől félnem. gratulálok nektek a babához.
2012. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De jó volt elolvasni ezeket a sorokat!

Nekem is 18 hónapos a gyerekem (lány), és ma teszteltem pozit. Kicsit én is bepánikoltam, őszintén szólva...Biztos túljutunk ezen is!

Gratulálok neked!

2012. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 1.5 év lesz a korkülönbség!4 hete tudom,hogy jön a baba azóta pánikban vagyok...voltam!Én is köszönöm ezeket a megnyugtató beszámolókat,most már nyugisabb vagyok!!Sok sikert Mindenkinek!
2012. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!