Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi lesz? Teljesen bepánik...

Most mi lesz? Teljesen bepánikoltam.36hkm

Figyelt kérdés

Nincs fogadott dokim, mert nincs rá pénzünk :( Tegnap elmentem egy régi gyerekkori cimborámmal (most jött haza külföldről pár hétre, és látni szerette volna a babámat UH-n) az apukájához vizsgálatra, ő nőgyógyász, magánrendelésen, otthonukban kialakított rendelőben. Eddig minden papír rendben volt a babámról, az eddigi orvos szerint. Most viszont kiderült, hogy a méhlepényem már hetek óta III fokú, a babám a korához képest sokkal kisebb. 36 hetes vagyok, és a barátom apukája szerint egy 30 hetes babának alig felelnek meg a méretei. A pocakom is irtó kicsi a terhességi koromhoz képest, szóval minden rossz kiderült, ami "külső szemmel" kiderülhet egy doki számára. Holnap megyek be a kórházba. Most mi lesz? A babám amúgy rendesen mozog, rúg, kalimpál, még nem fordult be, legtöbbször keresztbe van, és van is helye rendesen forgolódni - valószínű a kis méretei miatt. Méhszáj zárt, nyákdugó még nem esett ki, jóslók csak elvétve vannak. Meg fognak császározni, vagy mi lesz?

36hkm


2011. szept. 28. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Sógornőm épp 36 hetes volt, amikor azt mondták, hogy túl kicsi a babája. Ő 2 hétig kapott a kórházban infúziót. Végül a bab 2700 grammal született, teljesen egészségesen.

Holnap kérdezz rá, hogy mit lehet tenni, kell-e még "hízlalni" a babát.

Lehet előbb beindítják nálad a szülést, ha a méhlepény már nem táplálná a babád, de előtt gondolom csinálnak flowmetriát.

Ne hagyd magad, kérj minden vizsgálatot, de a dokik biztos értenek hozzá, ne aggódj!

Császározni nem fognak egyből, csak ha nagyon vészes lenne a helyzet és nem indulna be a szülésed indításra sem.

2011. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A barátnőmet a mávban azonnal megcsászározták.Úgy csomagolj, h babával jössz már csak ki onnan!
2011. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 37. héten volt UH és akkor mondták, hogy kisebb a babám, mint kéne. A 35. hétnek megfelelő adatai voltak. Utána 2 naponta jártam UH-ra, de mivel nem változott az adat befektettek a kórházba. Ott naponta néztek NST-t, de mivel nem volt gond nem indították el a szülést. Végül pénteken (az 5. kórházi napon) lett volna az indítás (pont betöltött 39. héten), hogy "ha bent nem fejlődik már, akkor inkább jöjjön ki és nőjön itt nagyra az anyatejtől". De előtte éjszaka magától beindult a szülés. Igen, kicsi súllyal született 2380 gramm, de 51 cm volt. Kiderült 3x volt a nyakán a köldökzsinór, azért nem tudott hízni a pocakomban. Idekint 1 hónap alatt behozta a "lemaradását" és alig volt beteg születése óta. Azóta egy életvidám, makk egészséges 3,5 éves kislány, akiről senki meg nem mondaná, hogy ilyen pici súlyú volt :-)))


Szóval ne izgulj, szorítok neked!

2011. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 30. héttől volt 3-as a lepényem. Bizony, volt nekem is, hogy kisebbnek látták a babát, mint amekkora. Végül túlhordással a 41. héten császároztak, mert zavaros volt a víz. Pont az nap, amikor indítottak volna. 3000 grammos, 54 cm-es édes egészséges kisfiúnk született. Remélem, hogy nálatok sem lesz gond. Egyébként, ilyenkor már nagyon eltérő módon fejlődnek a babák, és ami az egyik orvosnak kicsi nagyon, a másiknak lehet hogy nem annyira! Drukkolok, hogy ne legyen baj! Írj majd!
2011. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!