Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg lehet valahogyan állítani...

Meg lehet valahogyan állítani a hízást terhesség alatt? Illetve diétázni?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok, és már feljött 12 kg súly felesleg, engem nagyon zavar mert bár nem eszek sokat csak sokszor, mégis egyre csak jönnek fel a plusszok. Ahogy olvasom vannak akinél egyeltalán nem jön fel csak tényleg a baba súlya plussz ami nagyon szükséges, és én meg már szinte felszedtem az egész terhességre valónyi súlyt :( Tudnátok tanácsolni valamit?
2012. febr. 24. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű pékáru fogyasztása,tésztából max teljes kiőrlésű, rizsből amx. barnarizs vagy basmati, krumplival is vigyázni, ill. az egéyb magas szénhidráttartalmú ételekkel, zsíros dolgokat se nagyon egyél, inkább zöldséget, gyümölcsöt, hozzáadott cukrot, cukros édességet, italokat mellőzd!
2012. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit én próbáltam tartani (híztam de benne voltam a dokim szerinti normális hízásban, 10-12 kg-t híztam a terhességem alatt): teljes kiőrlésű pékárú és tészta, barnarizs, köles, hajdina, minél több hal vagy sovány hús salátával vagy párolt zöldséggel, ha sültkrupli akkor ne bő olajban és az is salátával, ha nassolni akartam akkor bementem egy bioboltba, vagy a rendes bolt diabetikus részlegére és megpróbáltam minél jobb megoldást keresni hogy nassolhassak de ne legyen nagyon hízlaló és egészségtelen. Kb. én ezekre figyeltem oda, nem mondom, hogy sosem csúszott be egy pizza (bár ezt is igyekeztem magamnak sütni kicsit reformabb kivitelben), vagy hamburger de nagyon igyekeztem odafigyelni. De sajnos szerintem a terhesség alatti hízás sokban függ a genetikától, tehát próbálj meg mindent megtenni (de egyél rendesen csak nagyon válogasd meg hogy mit), és ha mégis több jön fel mint kéne, akkor sem keseredj el, mert majd szülés (és szoptatás) után le fog az szépen menni!
2012. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából én sem értem hogy ez miért van, mert amióta kiderült, hogy terhes vagyok igaz hogy gyakrabban eszek - naponta 4-szer - viszont keveset és próbálok nem ilyen zsíros kajákat enni. Tehát gyümölcsöket és nyers zöldségeket, kétszersültet és piritóst, inkább vajon főzök/sütök...de ez úgy néz ki hogy mit sem ér. :( mondjuk ezeket a bio dolgokat még nem próbáltam, és köszönöm a tippeket :)
2012. febr. 24. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggelire bőségesen eszem, ebédre normál adagot +sok folyadék,vacsira egy bármilyen (sonkás sajtos zöldséges )szendvics. Reggel egy nagy tányér (répát almát banánt narancsot)előkészítek és étkezések között ezt rágcsizom. Terhesség előtt mindent össze ettem. Így most 17 hetesen, (úgy hogy nem hánytam) 1kg jött fel. Jó babázást.
2012. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!