Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora az esélye a terhességi...

Mekkora az esélye a terhességi cukorbetegségnek esetemben?

Figyelt kérdés

26 hetes kismama vagyok.Még nem voltam terheléses vizsgálaton.

Pcos voltam,de sikerült teherbe esnem hosszú évek kínja után.Mivel fennállt ez a betegség,emiatt nagyobb az esélyem a cukorbetegségre terhesség alatt?Esetleg valami tünete,intő jele lehet?


2012. febr. 25. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A terhességi cukorbetegségnek sajnos semmilyen tünete sincs. Egyedül a vércukor ellenőrzés tudja kimutatni. Ami megnyugtathat, hogy a terhességi cukor, szinte mindig a terhesség 25-26. hete után jelentkezik. Ahogyan a terhesség előrehalad úgy emelkedik a cukor is. Van olyan kismama akinél csak a 30. hét után jön ki. Ha aggódsz, szerezz be egy vércukormérőt és ellenőrizd magad.
2012. febr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem már a 10. héten elküldtek terhelésre ugyanezen ok miatt, és rossz is lett az eredményem.

Azóta kell diétáznom, és lassan beállítanak inzulinra is.

Nem is értem, téged mért nem küldtek el?!

Amúgy is a 24. héten csinálják, még makk egészségeseknél is!

2012. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen meg kéne csináltatni. Tünete lehet a szájszárazság, hirtelen szomjúság, gyakori vizelet is például.
2012. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is pcos vagyok, már a második babával vagyok várandós.

Az első baba nekünk is csak 2 év után jött össze, de a második azonnal!

Az elsővel a 14. héten már rossz lett a 75 grammos cukor terhelésem, de szigorú diétával megúsztam inzulin nélkül a végéig.

Másodikkal 13 hetesen még jó lett a terhelés, most megyek a következőre 26 hetesen.

Eddig havonta reggeli után 1 órával nézték a cukromat, ill. itthon mérem magamnak, hogy lássam ha gond van.

A diétát tartom, csak most nem annyira kevés szénhidráttal, mint az elsőnél.

Igen, a pco hajlamosít a terhességi cukorbetegségre!

Nekem csak annyi tünet volt, hogy nagyon viszketett a lában, sokat ittam már az első trimeszterben is az elsőnél.

2012. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne a tüneteket nézd, inkább reggel mérj cukrot, egyél és mérj még egyszer kb másfél óra múlva.
2012. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És mivel mérjen szerinted?

Ha nem cukros honnan lenne cukorszintmérője?

2012. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A patikában lehet vásárolni. A tünetek többnyire csak szélsőséges cukorértékeknél jelentkeznek. Tehát ha bizonytalan akkor vegyen vércukormérőt. Sajnos azt kell mondjam,hogyha valakinél a GDM akorai terhességi hónapokban jelentkezik,akkor nagy a valószínűsége annak, hogy egyébként is bolt még fel nem derített cukorbetegsége. Ugyanis a terhesség előre haladtával a szervezet az inzulinnal ellentétes hormonokat termel,amik semlegesítik az inzulint így a hasnyálmirigynek sokkal többet kell termelnie a működéshez. Vannak,akiknek erre a hasnyálmirigye nem képes, nem tudja ellátni a növekedett igényt belőlük lesz a terhesség előre haladtával a terhességi cukorbeteg. Ez a betegség a szülés után legkésőbb hat héttel rendeződik és visszaállaz eredeti cukorszint. Azok akiknél már a terhesség korai szakaszában is már cukorbetegség van, sajnos azoknál gyakran a terhesség után is megmarad. Mivel a szervezet a még kisebb mennyiség pótlását sem tudja megfelelően ellátni. Így ha nem is egyből,de a terhesség után néhány évvel állandósulhat ez a probléma.
2012. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

valóban, de ha képes betartani a diétát élete végéig, akkor nem biztos, hogy gyógyszeresen kezelni kell valaha is :)

(hogy ne csak a rosszat mondjuk)

tehát nem biztos, hogy kialakul a kettes tipusú cukibetegség.

2012. febr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!