Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Július végén születik a...

Július végén születik a babám, milyen ruhában hozzam ki a kórházból? Body + rugi, hosszú vagy rövidujjú? Nem vagyok tisztában a picik hőháztartásával...

Figyelt kérdés
2008. ápr. 9. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Az általános szabály, hogy rajta egy réteggel legyen több, mint a felnőttön.

Én júni 7-re vagyok kiírva, a védőnő azt mondta, és egyetértek vele, hogy egy hosszúujju , hosszulábu rugi és egy vékony takaró, na meg vékony sapka.

Ez szerintem tökéletes.

Egy idő után meg elég rá a pelus, egy kising, vagy egy rugi, napozó. De eleinte a hosszut ajánlotta a védőnő.

2008. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én babám aug. közepén születik. Nekem a védőnő azt mondta, hogy a piciknek mindig +1 réteg, mint amit mi elviselünk. De ha pokoli kánikula lenne, akkor elég egy body, rövid- vagy térdnadrág és zokni. Én bízom a nővérkékben, ha nem tudom eldönteni, ők biztos segíteni fognak.
2008. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha lesz 41fok, mint tavaly, azert a hosszuujjut nem kene eroltetni. A kicsi szegeny meg izzadni se tud nagyon eleinte.
2008. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is júli végén születik a babám, ő már a második, az elsőt augusztus végén szültem. Akkor is meleg volt, úgy hoztuk haza, hogy hosszúújjú body, rugi (pamut), takaró és kis sapka. A rövidújjú bodyt azért nem ajánlatos még az elején ráadni, mert nekik még nincs olyan vérkeringésük, mint nekünk, mert ugye nem mozognak. Egyébként úgy lehet megnézni hogy melege van-e a babának, hogy a tarkójához teszed a kezed, és ha ott nedves, akkor melege van, ha hideg, akkor pedig fázik (vagy ha a bőre olyan márványosan pirosas.)Ha a kis keze hideg, az nem mérvadó, a kisfiamnak pl. 40 °C-ban is hideg volt mindíg.
2008. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vászokat!
2008. ápr. 9. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!