Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyikből nehezebb felépülni?...

Melyikből nehezebb felépülni? Melyik a "rosszabb, " műtét? A köldöksérv műtét, vagy a császármetszés? (elméletben mindkettő rutinműtét az orvosoknak)

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A császármetszés. Ott nagyobb a heg és átvágják a méhet is meg még ki tudja mit. Meg ott sokkal több idő,mig regenerálódnak a belső szervek. Szóval elég egyértelmű a válasz.
2012. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, én is így gondolom. Császármetszéssel született a kisfiam, tudom, hogy az milyen. (ráadásul, ott ott van egy picsike is, és őt el kell látni.) Az anyósomat megműtötték köldöksérvvel, és hetek óta az ágyból se kel fel, elvárja, hogy körülötte ugráljunk, persze ő nekem semmit nem segített anno. Mondtam neki, hogy ez így nem jó, és ha valaki, akkor én tudom milyen egy hasi műtét, de szerinte az semmi se volt az övéhez képest, na ezért kérdeztem, kiváncsi voltam ti hogy gondoljátok :)
2012. márc. 1. 13:43
 3/7 A kérdező kommentje:
próbálom megértetni vele, ha elhagyja magát, az rosszabb
2012. márc. 1. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván a császár a rosszabb, de ahhoz, hogy objektíve nézd, az is fontos, hogy ő idősebb, másak az izmai és a kötőszövetei, jobban megviseli minden beavatkozás, ezenkívül a pszichés teherbírása sem ugyanolyan. A császármetszés egyébként több szempontból is más: egy ugyanolyan hasi műtét után pl. négy hét pihenés szükséges, ez a császárnál nem igazán kikötés, bár azzal sem kell szertornázni. :)
2012. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván másokat akartam írni, nem másakat! :))) Bénázok. :)
2012. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy a császár nagyobb műtét, de igazából minden attól függ, ki hogyan éli meg a műtétet és milyen az egészségi állapota.

De tudod, mindenkinek a maga baja a legnagyobb.

Anyukámnak az elmúlt 2 évben 5x műtötték a lábát, nagyon fájdalmas műtétek lehettek, és szegénynek már szét van kaszabolva a lába teljesen, de ő nem egy panaszkodós fajta. Ha valakinek elmeséli, akkor sokszor jönnek azzal, hogy az semmi, bezzeg, amikor én elvágtam az ujjam...

Hát igen, az is fáj, csak kicsiben. Viszont néha az ember úgy éli meg, mintha a világ dőlt volna össze.

Bizonyára anyósod sincs túl jó passzban (lehet túl is értékeli, de lehet tényleg így éli meg) és ez hozzáadódik a műtéti fájdalomhoz.

De az tuti, hogy a császár sem kényelmes...bár a gyerek mellett pont nem volt időm magammal foglalkozni. De ez szerintem így van jól. Így legalább elterelődik a figyelmünk a saját bajunkról. Anyósodnak a figyelme meg nem tud nagyon elterelődni gondolom.

2012. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, nyilván a császár a nagyobb műtét, de mindenki másképp éli meg. Függ az alap egészségi állapottól is, meg kondíciótól. Sokszor ugyanazt a műtétet másképp éli meg 2 ember. Pl. az egyik munkatársnőm is császárral szült, és ő nehezen épült fel, eléggé megsínylette, ezért én meg is ijedtem, mikor kiderült, hogy a kisfiam nem akar fejjel lefelé elhelyezkedni, mert az a példa volt előttem, amit nála láttam, hogy mennyire szenvedett a műtét miatt. Aztán végül is az én babám is császárral született, de én már másnap simán flangáltam, csak az ágyból felkelni volt kicsit nehezebb. Mire hazajöttünk "el is felejtettem", hogy műtöttek.

Valószínű, hogy az anyósod tényleg elhagyja magát, vagy csak élvezi, hogy kiszolgáljátok, de akkor sem érdemes összehasonlítani a műtéteket.

2012. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!