Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes terhesen hasfájás,...

Pár hetes terhesen hasfájás, feszülés sok séta után, vagy hosszabb ideig tartó takarítás stb után normális? Vagy beszéljek a dokival?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Normál. Elsö terheségemnnél iszonyatosan fájt és görcsölt végig az alhasam. most a másodiknál meg alig alig, most félidöben néha érzem hogy terhes vagyok.


Még alvás után is lehet. Orvos semmit nem tenne, ok talán megnézne, de ennyi.

2012. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs gond.

Dokihoz igyekezni akkor kell, ha görcsölsz, vagy vérzel (vagy mindkettő), vagy tartósan 38 feletti lázad van. Minden más tünet "ráérős" kategória. A menstruációhoz hasonló fájdalmak kora terhességi tünetnek tekinthetők, teljesen átlagosak.

Mondjuk annyit takaríts csak egyszerre, ami nem túl kimerítő az erőnlétednek megfelelően. Ha kell, több részletben csináld.


Jó babavárást!

2 gyerekes pocakos

2012. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nő a méhed! Azt érzed. Nekem is így volt. Az elején ugy félidőig sokkal jobban éreztem mint most a vége felé!
2012. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális! És nekem az első terhességemnél végig így is volt. Ha jobban megerőltettem magam, akkor iszonyúan feszült a pocakom. Most a második babámat várom, bár még az elején tartok. Tegnap nagy családi banzáj volt nálunk, egész nap meg nem álltam, estére jött is a feszülés. Nálam megoldás a kellemes meleg zuhany és utána irány az ágy pihenni!!!!
2012. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) megnyugodtam. Csak nekem ezt egy kismama se mondta ,hogy volt nála ilyen. Más dolgozik és kibírja a 8 óra munkát is. Én meg... már délután álmos vagyok, és 1-2óra "mozgástól" már fáj a hasam és csak az segít ha lefekszem. Nah és persze délutántól a rosszullét. Bár volt már vetélésem , ezért vigyázok jobban magamra.

Nem túlzok, de ez normális ,hogy másnak meg se kottyannak dolgok nálam meg így van?

2012. márc. 4. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! 3-as válaszoló vagyok! nem vagyunk egyformák! Én rám anyósom nézett furán mikor az elején és most a végén is ledölök napközban. Az elején az örökös gyomorégés és nem evés minden erőmet elvett. Most a végén meg már szerintem mindenki fáradékonyabb. Anyósom 2 gyereket szült de ő sosem pihent. És soha nem is beteg. és nem is érti meg ha valaki esetleg beteggé esik.
2012. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok! Nagyon nagyon sok dolog van még, ami meglepetésként fog érni! Ez azért van, mert a kismamák általában csak a szépre és a jóra emlékeznek, illetve azt adják szívesen tovább! Nekünk nem volt a rokonságban és a közeli ismeretségben pici baba, így mikor megszületett a Lányunk rengeteg dologra csodálkoztunk ám rá. Valahogy senki sem említette, hogy mondjuk nem alszik napközben a gyereke, vagy micsoda kín lehet a szoptatás az első időkben stb. stb.

Viszont nyugalom, mindenbe belejössz majd! Boldog baba várást!

2012. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!