Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esélye egy 26 hetes...

Van esélye egy 26 hetes babának az életben maradásra?

Figyelt kérdés

2012. márc. 4. 16:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
22-héttől orvosok szerint jó esélye van.
2012. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
24. hét előtt nem koraszülésnek számít, hanem abortusznak, onnantól viszont már mindent megtesznek, hogy megmentsék, általában jó esély van a 26. hét körül még arra is, hogy semmi maradandó károsodása ne maradjon.
2012. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Ma már az a ritka, ha nem éli túl egy ennyi idős baba.

Na, persze más kérdés, hogy milyen hátrányokkal indul majd. Mert bőven lesz, az szinte borítékolható.

2012. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne! Az én babám nem volt koraszülött de a PIC-en voltunk 3 napig más okból kifolyólag. Nagyon pici babák voltak ott teljesen jó állapotban. ŐK még azt hiszik,h. bent vannak a pocakban, nagyon édesek voltak. A nővérkék hihetetlenül szeretik őket és olyan sterilitás van,h. szinte kizárt,h. elkapjanak valamit. És ami számomra meglepő volt, ők is szopiznak. Mellettünk iker lányok voltak akik 28. hétre születtek, akkor voltak 10 naposak. 40ml-Ket szopiztak ciciből. Az én óriásbébim (ott így hívták az 1kg-s babák között) aki 3600g volt, 60ml-t. Amúgy az unokatesóm kislánya 800g-al született (nem tudom hány hétre) és mára 7 éves nagylány, kutya baja. Annyi,h. kis vékonyka de azén lányom is vékonyka pedig 41 hétre született. Szóval igen, hogy ne lenne esélye, sőt! Meglátod nem lesz semmi baja de azért ilyen fejlesztésekre majd biztosan járni kell de az a legkevesebb. Sok gyereknek kell nem csak korababáknak.
2012. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy 24től lett érdemes küzdeni értük az orvosoknak, ez a statisztika alapján alakult ki, mert hogy innentől már igen jó esélye van a minőségi életre. 26-tól meg már több helyen is hallottam, hogy szinte semmi károsodással megúszta (rövidlátó, vékonka, allergia-asztma, tehát semmi durva dolog)
2012. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 23 hetesen kellett megszülnöm a fiamat,esélye sem volt... ezt vetélésnek nevezik Gabka és nem abortusznak! Nekem ott azt mondták 26. héttől esélyes az életben maradásra:( azt nevezik már koraszülésnek.

De miért kérded???baj van?? ha nincs ne is agyalj ilyeneken!!

2012. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, előző, de a vetélés az egyenlő a spontán abortusszal ... Orvosilag így hívják.
2012. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kozeli ismerosom anno 24. hetre erkezett, azota huszoneves "nagylany". Egyszoval siman van eselye.
2012. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm 25 hétre szülte a kislányát - 400g alig múlt a pici. Most 7 hetes, és sajnos szükség volt egy lézeres szemműtétre, ami fontos, hogy később 90-95%-ban lásson. Azt is jól viselte, reméli mindenki, hogy erős és egészséges lesz. Szóval van esély az életben maradásra.
2012. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Koraszüléssel vagyok kórházban, bár infúzióval megállították. De persze azért aggódom.
2012. márc. 4. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!