Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » István kórházban hogy zajlik...

István kórházban hogy zajlik a császármetszés?

Figyelt kérdés
Tervezett lenne, mivel érzéstelenítenek? EDA van, vagy csak spinális? altatás van? mikor adják oda műtét után a babát? mennyi időre? már aznap éjjel anyukával kell aludjon? Ilyesmi kérdésekre írna választ, aki tudja?
2012. márc. 5. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A menetet nem tudom, mert huvelyi uton szultem. Viszont lattam a csaszaros anyukakat szenvedni az elso napokban a babaval. Betoltak anyukat a mutet utan es par ora mulva a mellkasara tettek a babat es itt is hagytak. Nem szabad mozogni, a baba bukott, stb. A csaj meg sem tudta fogni, percenket nyomogattatta velunk a noverhivo gombot. Aztan elvittek, par ora mulva ismet visszahoztak neki. Beletettek a kiskocsiba, de mivel o nem kelhetett fel, apuka probalta nyugtatni a babat. Kesz katasztrofa volt, mikozben a huvelyi uton szult nok ott szoptattak. En akkor megfogadtam, hogy ha tudnam, hogy csaszaroznak, semmi penzert nem mennek az istvanba. Bababarat korhaz, nekem egy alom volt, de csaszar utan is elvarjak, hogy ugyanugy ellasd a babad, mint amugy. Es az meg nem megy. Persze, tobbszor elviszik, atpelusozzak, stb. Esetleg ha van valaki,aki egesz nap ott tud lenni az anyukaval es segiteni mindenben, akkor oke. De kb. A masodik nap tudsz egyaltalan felkelni.


Bocs, ha elszomoritottalak, de a csaszarosok tenyleg nagyon szenvedtek az istvanban.

2012. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy írtad, mert már én is pont nézegettem emiatt körül, s láttam, hogy a Sote-n még egy napra elviszik császár után a babát, csak egy nappal később kell a mamának gondoznia. Köszi, tényleg. Nem egyszerű, mert a dokim Istvános... lehet, muszály lesz váltanom valakire, jaj.
2012. márc. 5. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Elso babam a soten szultem, csak a masodikat az istvanban. De akkor azt mindtam, hogy ha koraszulott lenne vagy csaszarozni kellene, akkor mindenkepp sote, ha nem, akkor istvan. En szetneznek meg a soten a helyedben. :-)


Elso voltam.

2012. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem 2,5 éve az Istvánban, igaz nekem sürgősségi volt. Este 7-kor született a kisfiam és kb. 1 óra múlva vittek le a műtőből. Altatás nem volt, spinális érzéstelenítés volt. Mikor kivették a babát, 1 percet volt a mellkasomon, csak megsimogatta, és vitték is el a csecsemős nővérekhez. Mi szerettük volna ha lehozzák megmutatni legalább, de többszöri kérésre is inkább odaadták apának, de nem jött egy nővér sem hozzánk. Majd jóval később megjelent egy, levetkőztette a babát és otthagyták úgy meztelenül a mellkasomon, hogy én nem mozoghattam az érzéstelenítés miatt, még a fejem sem emelhettem fel. A szoptatásban senki nem segített akkor, ránk sem néztek. Szerencsére apa ott volt és segített., végül ő vitte fel éjjel mielőtt hazament volna.

Másnap hajnalban fel kellett állnom, ami nem volt könnyű, olyan érzés volt, mintha kettévágtak volna, de az osztályos nővér segített (sokkal kedvesebb volt, mint az akkori csecsemős nővér).

Másnap reggel hozták le a kisfiam és végig velem volt ezután. Az első napom nagyon nehéz volt, szerencsére volt egy kiskocsi a babának, így a közlekedés konnyen ment.

Állítólag akinek programozott császár van, sokkal könnyebben viseli az

egészet, mint aki előtte órákig vajúdik.

A kórház nekem nagy csalódás volt, nem is megyek most oda (34. héten tartunk) inkább a Péterfybe. Így ha mégis császár lesz a mostani szülésem ott emberségesebben bánnak az emberrel (vagyis remélem :-))

2012. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!