Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap éjszaka váratlan dolog...

Tegnap éjszaka váratlan dolog történt, amitől nagyon megijedtem. A baba után elkezdett rugdosni. Lehet ebből neki valami baja vagy érezhette ő ezt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Micsoda?
2012. márc. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem érthető a kérdésed. Javítanál?
2012. márc. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Leszakadt mellettem valami, amitől nagyon megijedtem, kicsit besokolltam, mert abszolút nem számítottam rá. Amikor lefeküdtem a baba elkezdett rugdosni. Érezhette ő ezt az ijedtséget vagy lehetett ez rá valamilyen hatással? Vagy miért kezdett el hirtelen rugdosni, közvetlenül az ijedtség után?
2012. márc. 8. 09:10
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem:) Én egész terhességem alatt nagyon ijedős voltam, nem tudom miért...biztos a hormonok. Volt, h át akartam menni az úttesten és egy kamion dudált...akkorát ugrottam az ijedség mint egy kenguru... azt hittem ott helyben megszülök:D Szerencsére nem, most vagyok a 38.hétben. Szóval ne aggódj a babódnak semmi baja nem lesz..inkább az fordulhat elő, hogy egy erősebb ijedségtől beindulhat a szülés.

Hány hetes vagy?:)

2012. márc. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok. Csak arra gondoltam, hogy az ijedtség után azért kezdett el rugdosni, mert valamit ő is érzett.
2012. márc. 8. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Biztos, hogy ő is érzett valamit. Egy konkrét példa ezzel kapcsolatban: amikor eljött a szülés ideje, bementünk a kórházba, 8 perces fájásokkal. Rákötöttek a ctg-re, és párom is ott volt velem. A szülésznő éppen közelített a karom felé egy tűvel, hogy megszúrjon, és érdekes módon azonnal megugrott a pici szívhangja. Pedig nem vagyok egy félős típus, nem hat meg, ha vért vesznek tőlem, nem vagyok rosszul tőle, de mégis, ahogy azt néztem, hogy éppen közelít a karom felé a tű, adrenalin-löketet kapott a pici is tőlem, és azonnal reagált rá ő is.

Szóval mindent éreznek ők odabent, de nem hiszem, hogy ez rossz dolog lenne...

2012. márc. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLoss ***** válasza:
91%
Amikor a véredben megnő az adrenalin hormon koncentrációja, az téged feszülté, idegessé tesz, majd szép lassan lebomlik kiürül a véredből a hormon, és te megnyugszol. Eközben a vérkeringésed elszállítja a méhlepényhez is az adrenalin dús vért, és a babát ugyanúgy nyugtalanná teszi az adrenalin mint téged. Megugrik a szívritmusa, rugdalni kezd. Semmi baja nem lesz tőle, ha nem vagy végig kórosan feszült állapotban a terhességed alatt. Nem véletlen mondják, hogy a sok stressz, árthat a terhességnek.
2012. márc. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megnyugodtam! Én is arra gondoltam, amit utolsó válaszoló írt, csak ilyenkor mindig kicsit stresszesebben fogja fel az ember az ilyen apró dolgokat is és ami máskor egyértelmű, ilyenkor nem. Főleg első babánál. Amúgy nem vagyok stresszes alkat és eddig nem is volt ilyen, ezért kicsit megijedtem, hogy árthat neki.

2012. márc. 8. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!