Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Marcius 19 en lesz a csaszarom...

Marcius 19 en lesz a csaszarom, akinek progis csaszarja volt leirna hogyan zajlik le?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem egy nappal korábban befektetek, aznap volt egy ctg, egy ultrahang és egy gyors szívhnag hallgatás. Este 10 után sem enni, sem inni nem szabadot és glicerines kúpot kaptam. Másnap reggel levittek a szülőszobára, kaptam egy branült,majd vártam, mert sürgősségi csásázrok voltak előttem. Közben folyamatos CTG.

Bejött az anesztes doktornő beszélni velem, aztán a doikim adott antibiotikumot. Utána bevittek a műtőbe, beadták a spinális érzéstelenítőt, kaptam oxitocint és pár perccel később világra jött a kislányom 3750 grammal, 55 centisen.:) Megmutatták a neonatologusnak, bepólyáták, odatartották a fejemhez, kapott egy puszit és vitték ki apának. Engem összevarrtak, kitoltak a műtőbl, apának, babának még egy puszi, majd fel az őrzőbe, baba a csecsemősökhöz. 6 órával később felkeltem, lezuhanyoztam, felhozták egy a babát, majd másnap reggel leköltözhettem hozzá, miután megkaptam a hashajtómat. Röviden ennyi, ha van kérdésed, írj! Sote 2-n szültem, Pesten.

2012. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia, 2010-ben volt progis császárom és 2 hónap múlva lesz a következő.

Megyeszékhely. 1 nappal korábban be kellett feküdni, csináltak vizelet- és vérvizsgálatot, NST-t, EKG-t. Éjféltől nem lehetett enni, inni is csak vizet. Másnap reggel 6-kor kaptam beöntést, nem kellemes, de kibírható, kb negyed óráig tart az egész, mármint a beöntés csak 1 perc, de utána "tartani kell" amíg az ember bírja. Megnézték a nővérek hogy le vagyok-e borotválva, mondták oké. Adtak branült a kézfejembe és 2 palack infúzió lement. Semmit nem éreztem, sem fájdalmat, sem mást. Közben jött egy sürgős eset, így engem "félretettek" egy kis időre, vissza a kórterembe, hogy várjak. Be kellett diktálni egy fiú- és egy lánynevet is, bár tudtuk hogy lány lesz. Fél 12-kor betoltak a műtőbe, jött az anesztes orvos, adott gerincbe egy érzéstelenítőt majd beadta a spinálist, pár perc múlva már nem éreztem a lábam. Közben ment valami infúzió, mérték a vérnyomást folyamatosan, a műtőben beszéltettek, hogy minden rendben van-e. Bár már nem éreztem de feltették a katétert és ki is kötöztek. Kezdődött a műtét, az orvosom énekelt mert tudta hogy félős vagyok :) Néha éreztem hogy rángatják a hasamat, de kb ennyi, sem fájdalom sem semmi más. A kislányt mikor kivették, megmutatták és elvitték. Engem varrtak, persze semmit nem éreztem abból sem, majd vissza a kórterembe. Odahozták rögtön a babát és bejöhetett fél órára a Párom is. Pár percre anyum és anyósom is bejöhettek. Rögtön cicire tették a babát, aztán hagytak pihenni. Másnap délelőtt lehetett felkelnem. Addig fekvés, szívószálas ivás, sok folyadék kell. Kicsit kellemetlen volt a katéter de nem vészes. Az első felkelés másnap fájdalmas volt, kb 20 percembe telt míg felhúztam magam... Kivették a katétert és sétálni kellett. Infúzió ment 6 palackkal, abba első nap adtak fájdalomcsillapítót, utána már nem kértem mert nem voltak fájdalmaim. Bababarát kórház volt, így sokat volt ott a baba, szinte végig, fürdetni vitték el este, de ennyi. Fejőgépre kellett mennem de szépen beindult a tejem és tudott szopizni a kislány. Ja, amúgy 3100-al és 53 centivel született.

A kórházban minden nap adtak Clexane injekciót és még utána is kellett 3 hétig szúrni, hogy ne legyen trombózis.

Az kimaradt hogy a műtőben tettek be egy drain csövet is a hasamba, hogy azon keresztül ürüljön a vér, így gyermekágyi vérzésem alig volt pár napig a szülés után. A drain csövet a 3.nap vették ki, kicsit fájt, de kibírható.

Varratszedés 9 nap múlva, vissza kellett menni a kórházba.


A mostani császár annyiban lesz más, hogy altatni fognak.


Minden jót Neked, remélem kellemes élmény lesz a szülésed! :)

2012. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
es miert fognak altatni ? megkerdezhetem ?
2012. márc. 9. 23:52
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem is március 19-én van a születésnapom :)

Boldog születésnapot a kicsinek :)

Neked sikeres császárt!


Bocsánat az offért :)de nem bírtam ki!

2012. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
oke semmi baj :D koszi amugy
2012. márc. 10. 15:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia, 2.vagyok. Altatás oka: első szülésemnél a spinális érzéstelenítést nem sikerült elsőre beadni, sajnos 6x szúrtak meg. Ennek következményeként néhány hónappal később autoimmun beteg lettem, elveszítettem a látásomat az egyik szememre. Hosszú hónapok alatt ( több város, több orvos ) derült ki hogy autoimmun beteg lettem. Az immunológus aki kezel, azt mondta, nem javasolja az újbóli gerinc-szúrást, hanem inkább legyen altatásban. A nőgyógyászom elfogadta az immunológus véleményét, így most majd altatnak.
2012. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia, 2.vagyok. Altatás oka: első szülésemnél a spinális érzéstelenítést nem sikerült elsőre beadni, sajnos 6x szúrtak meg. Ennek következményeként néhány hónappal később autoimmun beteg lettem, elveszítettem a látásomat az egyik szememre. Hosszú hónapok alatt ( több város, több orvos ) derült ki hogy autoimmun beteg lettem. Az immunológus aki kezel, azt mondta, nem javasolja az újbóli gerinc-szúrást, hanem inkább legyen altatásban. A nőgyógyászom elfogadta az immunológus döntését, így most majd altatnak.
2012. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ohhh nagyon sajnalom ez tenyleg szornyu :(
2012. márc. 11. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

hogy vagy? minden rendben volt?

én vagyok az a szülinapos kismama :)

2012. márc. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

szia!

igen minden rendben volt ma vagyunk 9 naposak :)

igaz a mutet utan napkig borzalom volt minden mozdulat fajt, de ra nezek a gyonyoru kislanyomra es maris minden okes:D koszonom hogy erdeklodtel!

2012. márc. 28. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!