Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek faros vagy harántfekvés...

Akinek faros vagy harántfekvéses a babája és emiatt progromozott császárja lesz és már nemsoká szül? Nektek mondott valamit a doki, hogy emiatt menjetek-e hamarabb kórházba, ha úgy érzitek, itt az idő?

Figyelt kérdés
Csak mert elég rosszakat olvasni, mi lehet, ha beindul magától.
2011. aug. 4. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly júli 14-re voltam kiírva.Előzetes egyeztetés alapján júni.30-ra(38.hét) voltam kiírva császárra.Júni 27.-én(37.hét) bementem NST-re,és mondtam a dokimnak hogy előző nap dél óta fájdogál a hasam,meg a derekam.Megvizsgált és már 3 ujjnyira nyitva voltam,úgyhogy toltak is a műtőbe.Előtte azt mondta,hogy ha elfolyna a víz,vagy beindulna a szülés hamarabb,mint a megbeszélt császár,akkor hívjak egy mentőt.Faros volt a babám egyébként.Egyébként azt mondta,hogy semmi baj nincs azzal ha hamarabb megindul magától,csak akkor nem progis császár,hanem sűrgősségi.

2011. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly novemberben szültem, faros volt a fiam, ráadásul a becsült súlya is 4 kiló. Nekem nem volt programozva, 26-ra voltam kiírva. Volt fogadott dokim. Annyi volt, hogy mondta, hogy ha beindul akkor szólni neki és kész. 24-én indult be magától a szülés. Ráadásul csúcsforgalom volt benn a szülőszobán(akkor jött pont a havazás :)) Úgyhogy beérkezés után kb 4 óra múlva kerültem a műtőbe. Minden rendben volt..őszintén szólva én örültem is egy kis vajúdásnak, mert úgy tudom, hogy segít a tejbeindulásához szükséges hormonok felszabadulásában. A kisfiam 3.960 grammal és 55 cm-el született, teljesen egészségesen.

2011. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A farosnál ritkábban szoktak feltétlenül előre programozni, mert még az utolsó pillanatban is megfordulhat. A harántfekvés lehet "veszélyesebb", mert mivel a baba nem "tömi el" a méhszájat, egy esetleges burokrepedésnél, beeshet a köldökzsinór, ami viszont annyit jelet, hogy 3-5 percen belül műtőben kell lenni. Legalább is nálunk úgy van, hogy aki harántos azt befektetik 36-37 körül, és ha nem fordul el a baba akkor progis császár a betöltött 38. hét után valamikor... volt akit 39 betöltött után vittek. De ez biztos intézmény, és orvos függő, én három hónapot feküdtem terhespathológián tavaly, nálunk így van... rengeteg ilyen eset volt. Faros már sokkal ritkábban, az inkább tényleg csak az utolsó héten... és orvosfüggő volt.
2011. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az én kicsi fiam sem nem medence, sem nem harántfekvésben van, hanem valahol a kettő között, minden doki úgy fogalmaz,hogy nagyon furán fekszik.

UH-s doki szerint programozott császár minél hamarabb, a dokim szerint majd betöltött 39. héten. Ezért érdekel, másnál, hogy volt.

2011. aug. 6. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!