Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyílt örökbefogadás esetén...

Nyílt örökbefogadás esetén közös megegyezéssel a vér szerinti és az örökbefogadó szülő között meghosszabbítható a gondolkodási idő?

Figyelt kérdés
Illetve ha az örökbefogadó szülő beleegyezik, a vér szerinti szülő visszakaphatja a szülői jogait örökbefogadás után? Vagyis "közös megegyezéssel" visszakerülhet a gyerek az eredeti szüleihez?

2012. márc. 13. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
a gondolkodási idő azért gondolkodási idő , mert ilyenkor kell meggondolni a dolgot. aki nem akarja örökbeadni a gyerekekt az ne adja és nem bán meg semmit.....
2012. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyílt ÖFnál nincs gondolkozási idő a papírok aláírása után. Tehát ha megtörtént az ÖF, a vérszerinti anya lemond a gyermekéről az ÖF anya javára onnantól NEM gondolhatja meg magát, nincs visszatánci.

Valamint egy gyermek nem labda, hogy ide-oda lehessen passzolgatni.

Gondolkodjatok a hivatalos papírok aláírása előtt.

2012. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
rögtön a szülést követően van egy gondolkodási idő, nem vagyok benne biztos de talán 30 nap.ezentúl szerintem közös megegyezéssel igen megoldható, a hosszabbítás. de hogy a gyerek visszakerülhet-e azt nem tudom. igazából azt nem értem hogy aki örökbe fogadta az miért adná vissza?
2012. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyílt örökbefogadás esetén az örökbeadónak a papírok aláírása után nincs lehetősége meggondolnia magát. Az örökbefogadók esetében van egy gondozásba vételi időszak, ami után nekik újból kell nyilatkozni, illetve a gyermekvédelmi szolgálat munkatársa is készít egy környezettanulmányt. A papírok aláírása és a második nyilatkozat között telik el ez a hónap.

Titkos öf esetén az örökbefogadónak két hónapja van, addig meggondolhatja magát. Az örökbeadónak bármikor van joga felbontani az örökbefogadást (nem egyszerű procedúra) de a jogerős öf után az örökbeadó már semmit nem tehet, nem kezdeményezhet. A gyermekvédelmi szakszolgálat meg jogosan firtatná, vajon miért gondolta meg magát az örökbeadó.

2012. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
például olyan esetre gondoltam, amikor ismerős, család, barát az örökbefogadó szülő. Ha a vér szerinti anya átmenetileg válságba kerül, aminek bizonytalan a kimenetele, hogy lesz-e belőle kiút, és ha igen, mikor. Van-e arra mód, hogy a család, vagy barát visszaadja az anyának az anyai jogait, ha idővel mégis kilábal, és igényt tart rá?
2012. márc. 14. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

jogi úton, megegyezéssel gondolom, lehetséges

De egy ilyen helyzetben nem örökbeadni kellene, hanem nevelőszülőre bízni.

2012. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!