Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességnél a méh...

Második terhességnél a méh ugyanolyan méretről indul mint ahogy az elsővel? Képes eredeti állapotába vissza zsugorodni első szülés után, vagy már nem olyan mint újkorában?

Figyelt kérdés

2012. márc. 13. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
na ez egy nagyon szuper kérdés! Engem is érdekel! :D
2012. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. márc. 13. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

En ugy tudom, hogy igen, teljesen visszamegy az eredeti meretere, azaz nagyon picikere. Csak elvileg az allaga lehet masabb, valamivel puhabb. De a meh csupa izom, ezert kepes akkorara noni, majd osszehuzodni.

Tobbedik babanal sincs kulonbseg pl abban sem, hogy milyen magasan van a meh teteje egy bizonyos terhessegi korban.

A pocak sem amiatt no korabban tobbedik babaval, mert a meh mashogy novekedik, hanem szimplan azert, mert a hasizmok kitagultak mar az elso terhesseg alatt, azok is visszahuzodnak spontan, de meg nem erosodnek maguktol. Ha valaki szules utan nem dolgozik azert, hogy eros legyen a hasfala, akkor gyengebb marad az izomzat es a novekvo mehet, felfele tolodo beleket, vagy a puffadt beleket a gyengebb hasizom nem tartja annyira, mint elso terhessegnel az erosebb hasfal tartotta.

2012. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, vajon az orvosom tud erre választ adni, majd megkérdezem, de addig hátha valaki tudja a választ. :-)

(Egy hete derült ki, újra babár várok. :-))

2012. márc. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 2006-ban szültem az első kislányomat,4330 grammal,már a 6 hetes kontroll alkalmával szinte az eredeti mérete volt a méhemnek a doki szerint.Mielőtt újra terhes lettem,voltam kivizsgáláson(tavaly) ott azt mondták,hogy a méhem ugyanolyan,mint aki még nem szült,tehát a mérete ugyanolyan kicsire ment vissza,mint nem terhes állapotban.Szerintem képes ugyanakkorára regenerálódni mindenkinél.Pedig én ráadásul császárral szültem,és egyesek szerint ilyenkor nehezebben állnak vissza az eredeti viszonyok.Üdv:39 hetes kismama
2012. márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!