Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augusztusi babára milyen...

Augusztusi babára milyen ruhából mennyit kell venni?

Figyelt kérdés
Kell-e sapi, zokni, stb.. Milyen méretből mennyi kell hogy ne kelljen majd minden nap mosnom?

2012. márc. 14. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én utólag így tennék:

méretenként 8-10 darab rugi-body.

Az elején csak body volt rajta, augusztus 12-én született, nagyon meleg volt. 56-ból tényleg csak egy heti adag elég. A 62 és 68-ból érdemes többet. Számíts arra hogy pisis-kakis-bukásos lesz, naponta 2-3 váltás ruha is kellhet. Sapi legyen 1db, zokni 2 pár bőven elég.

2012. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Újszülöttje válogatja a méretet, az "ideális" méret az 56-os, de én kisfiam 2700 grammal született és 49 cm-rel,tehát lötyögött rajta még az 50-es is :) De pár napja mesélte egy anyuka, hogy a kisfia 4000 grammal született, és egyből 62-es ruhákkal indítottak.


Vékony sapka mindenképp kell pár darab, meg zoknik is, de is vékony és nyári.

Ujjatlan és rövidujjú body, napozók is kellenek majd ha 35 fok van (mint júliusi kisfiam esetén), de az is lehet, hogy 18 fok lesz és eső, tehát hosszú ujjú body is kell, rugik, pulcsikák.

Én darabokat azért nem írok, mert nekem egész családom babaruhákat vásárolt, amióta csak megtudták a terhességet és a nemét, ezért nekem sok olyan ruhácskám volt (mármint fiamnak) ami nem is volt rajta, pedig minden vadiúj volt :) Annyi ruhája volt, hogy nem is számoltam, miből mennyi van, megmondom őszintén.


De az tuti, hogy szeszélyes a nyár, én júliusban szültem, aznap és még három napig 35-36 fokok voltak, utána egy hétig 18-20 és egésznapos eső. Tehát legyen rövid és hosszú ruhája is bőven! Sapka, kocsicipő, zoknik is, mert ki tudja.

2012. márc. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Augusztusira nem kell olyan sok. Hiszen általában nagyon meleg van, ha meg mégsem lesz, akkor betakarod plusz takaróval, az első egy-két hónapban még nem rúgja le úgysem. És gyorsan nő.


A mennyiség egy kicsit kiszámíthatatlan, nekem volt olyan babám, aki extrém bukós volt, és napi 4-5 garnitúra csere kellett, és olyan is, akinek egy garnitúra kibír egy egész napot. Utóbbi esetben szerintem 8-10 készlet teljesen felesleges.

Én szoktam kölcsön kérni, turkálni, meg persze néhány darabot veszek is.

A mérettel tényleg érdemes várni legalább a 36 hetes UH saccig, abból annyi már kiderül, hogy kicsi-közepes, vagy közepes-nagy lesz inkább a babád.

Egyik gyerekemen az 56-os lötyögött, és még vagy két hónapig 56-ban volt, a másikra meg egyik másik 56-os fel sem jött, de ami igen, azt max. két hétig hordtuk.

2012. márc. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és sapka mindenképpen kell, de a legvékonyabb pamut, a szellő miatt, néhány darab. (2-3)

Zoknit nem érdemes szerintem, mert vagy rugdalózó van alul, vagy ha annyira meleg van, akkor egy texti pelussal betakarod és annyi.

2012. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
vegyél bunda sapit! Nehogy megfázzon a fejecskéje. 4-én születik, ugye? az kircsike lesz
2012. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ne feledkezz meg a bundakabiról se, kesztyű, sál meg ilyenek.
2012. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!