Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen várandós nőről?

Figyelt kérdés
Terhes lett, 41 évesen, első baba, kiment külföldre dolgozni, egyetlen vizsgálaton se vett részt kinn, nyáron fog szülni...felelőtlen?
2012. márc. 14. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Meglehetősen. Na meg majd mehet segélyért könyörögni, mert semmire nem lesz jogosult.
2012. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az ő dolga! Nem hiszem, hogy ő kérte, hogy alkossunk véleményt róla!
2012. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
egyetértek a kettes válaszoloval
2012. márc. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Így van nem Ő kérte, hogy alkossunk véleményt róla, hanem ÉN.

Ha nem tudsz véleményt alkotni, akkor egyszerűen csak lépj tovább!

2012. márc. 14. 14:10
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!Ne kapd fel a vízet,szokd meg sajnos,ide sokan csak kötekedni járnak!.....

Igen,szerintem nagyon felelőtlen az ilyen nő!Akkor minek válal gyereket ha arra sem méltatja,hogy az ő egészsége érdekében legalább a kötelező vizsgálatokra elmenjen?Az meg a másik,igen,hogy majd nem lesz jogosúlt még a gyesre sem....

2012. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

1. öreg

2. nem lesz pénze

3. ha beteg lesz a babája, majd csak fogja a fejét

-- szerintem nem normális ez a nő

2012. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy dologban alkotok róla véleményt, mégpedig azt, hogy felelőtlen, hogy nem megy el a vizsgálatokra. Itt nem csak az ő élete a tét, hanem a gyerekéé is. A többi dologban semmiféle negatív véleményem nincsen róla. Manapság már sokan szülnek 40 éves kor körül, abban sincs semmi felelőtlenség, hogy kiment dolgozni külföldre. Nyilván ha nem fogja bírni már, akkor abbahagyja a munkát.
2012. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Off, de jogosult lesz gyesre+csp-ra! Az alanyi jogon jár.
2012. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

Az egyetlen felelotlen, hogy 41 evesen szuli az elso gyereket!

Ha az europai unio teruleten dolgozik, akkor a biztositasi jogviszonya ugyanolyannak minosul, mintha magyarorszagon dolgozna. Tehat ha a baba megszuletik, es magyarorszagon van, ezt kovetoen, akkor mindent az egvilagon ugyanugy meg fog kapni, TGYAS, GYED, GYES (termeszetesen, ha jogosult lesz rajuk, megvan a megfelelo ido es a szules elott is biztositott), mintha otthon magyarorszagon lett volna terhes.

Kulfoldon (meg ha takaritononek is ment el dolgozni) a heti fizetese annyi, mint magyarorszagon a havi. Szoval ossze tud sporolni egy kis penzt a baba szuletesere.

Az, hogy nem megy el vizsgalatokra, az pedig teljesen ertheto. En terhes vagyok, es kulfoldon vagyok, es itt az egyetlen vizsgalat, amin reszt vehetek (NEM KOTELEZO VIZSGALAT) az a 20. hetes UH. Egyebkent semmit az eg vilagon nem neznek. Terhesgondozo van, ott ha van kerdesed, akkor azt felteheted, megkerdezik, hogy hogy vagy, es ennyi!

En szultem mar otthon magyarorszagon is, es el voltam kepedve, hogy itt semmivel nem torodnek, semmit nem neznek, de itt ez van!

Szoval nem biztos, hogy felelotlensegbol nem megy el a kotelezo vizsgaltokra, lehet hogy ott nincsenek is.

Pl. en konkretan megkerdeztem, hogy AFP vizsgalatra mennem kell-e vagy az hogy van, es mondtak, hogy ok olyat nem neznek. hopp

2012. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Megint en (utolso).

Szerintem ha 41 evesen megtartotta a babat, es eddig nem volt gyereke, akkor neki tok mindegy, hogy egeszseges vagy beteg a gyerek, mert akkor valoszinu gyereket akar, es orul neki, hogy egyaltalan sikerult.

Es nyilvan van annak a gyereknek apukaja is. Meg ha nincsenek is mar egyutt, mert ezt nem irta a kerdezo, akkor is gyerektartast koteles lesz fizetni, ugyhogy nem lesz az anya teljesen penz nelkul akkor se, ha csak az alapjuttatas jar neki. Ertem ez alatt a GYES-t es a CSP-t.

2012. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!