Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes terhes vagyok és...

15 hetes terhes vagyok és begyulladt az ínyem! Milyen fájdalom csillapítot lehet szedni vagy milyen tippetek van a gyulladás csökkentésére?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a panadolt lehet szedni de abban nincs gyulladáscsökkentő
2012. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Valami gyulladás csökkentő is kellene mert az orvosom elutazott és ugye jön a 4 napos ünnep!

A Corsodil szájvizet lehet használni?

2012. márc. 14. 17:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített a Paradontax fogkrém. Irtó rossz íze van, de hatékony.

Mondjuk tökéletesen nem mulasztotta el az ínyproblémákat, de azért jó, hogy használtam.

Amúgy amit megszültem eltűnt az ínygyulladás. Úgyhogy ez van, ez terhességi tünet is, és nehéz ellene tenni.

Fájdalomcsillapítót én nem szedtem.

De itt egy lista, mivel kell vigyázni babásan:

[link]

2012. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ha nincs rajta h terhesség alatt nem szabad szedni akkor igen ha csak az van rá irva h nem ajánlott akkor nyugodtan
2012. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy nekem terhesség előtt már egyszer gyulladt be ennyire durván az ínyem és annyira fájt, hogy akkor is muszáj volt gyógyszert szednem:-(

2012. márc. 14. 17:08
 6/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

17:06 os

mennyi idő múlva mulasztotta el a paradontax fogkrém az ínygyulladást? vagyis mennyi idő múlva enyhítette? tényleg borzalmas íze van.


Kedves kérdező én még tudom ajánlani a Meridol szájvizet is

2012. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1-2 hét alatt lett jobb tőle.

17:06-os voltam

2012. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Cataflamot is bevehetsz egy-egy darabot.

Bár ez elvileg tiltólistás, én úgy jártam, hogy sebészeti beavatkozásra kellett mennem kora terhesen, és a sebész nagyon körültekintően megnézett 2 orvosoknak való gyógyszer-kézikönyvet, azokban az állt, hogy a rendszeres szedése tiltott, de egy-egy darab bevétele nem okoz gondot. Ugyanez vonatkozik más diklofenák tartalmú gyógyszerre is. Egészen a harmadik trimeszterig! Úgyhogy én erős fejfájásra később vettem be Voltaren Dolot is, az negyede annyi hatóanyagot tartalmaz, mint a Cataflam (50 illetve 12,5 mg diklofenák)


A fogkrémekkel annyi tapasztalatom, hogy nekem nem terhesen is érzékenyebb az átlagnál, úgyhogy én a fent említett (borzalomízű) Paradontaxot használtam, de terhesen az nekem semmit nem ért már. A fogorvosom a Sensodyne-t javasolta, és azzal jól el vagyok. Arra kell figyelnem, hogy ne harapjak almahéjba, vagy más "veszélyes dologba", és persze óvatosan kell fogat mosni is (én csak elektromos fogkefét használok), és így egész jó.


Jobbulást Neked!

(Amúgy a szekfűszeget mondják, hogy az jó fájdalomcsillapító, én még sosem próbáltam)

2012. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak kisebb problémáim az ínyemmel, én majd úgy csinálom, megmosom Paradontaxxal, majd megmosom rendes fogkrémmel, így nem marad az a rettenetes íz.blöááá :D
2012. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!