Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegyás-t igénybe lehet venni...

Tegyás-t igénybe lehet venni már a szülés várható időpontja előtt 28 nappal? Ha lejár utánna ugyanugy a jár a gyed?

Figyelt kérdés
Szerintetek van annak előnye, ha kiveszem hamarabb, vagy esetleg valami hártánya?
2009. jún. 11. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a szülés előtt 28 nappal lehet megkezdeni és 168 napig jár. Az összeg az átlagkeresetedtől függ (Nem tudom miket vonnak le belőle). A GYED max 100.100 Ft lehet, így próbálj számolni és okoskodni.
2009. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a 168 nap után jár a gyed, de ugyanúgy két évig? Akkor ez az én olvasatomban azt jelentni, hogy ha szülés előtt igényelem akkor 28 nappal tovább kapok magasabb juttatást. Így lenne?
2009. jún. 11. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a gyed a gyermek 2 éves koráig jár, utána gyes van a gyermek 3 éves koráig.

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Várható szülés előtt 28 nappal megkezdheted a szülési szabit, amire már a TGYÁS jár és a táppénz szabályai szerint számolják, max limit nélkül, az átlag kereseted 70%át kapod, amiből csak adóelőleget vonnak.

A TGYÁS lejárta után igényelhető a GYED, amit az igénylés dátumát megelőző év jan1-dec30 közötti vizsgált időszak alapján számítanak, max 100.100 Ft. Feltétele a 160 ledolgozott nap.


A TGYÁSt akkor érdemes előbb megigényelned, ha a szülésed augusztus közepéig várható, de idén keveset dolgoztál, vagy rosszabbul kerestél, mint tavaly! Így a TGYÁS lejár idén dec végéig és megigényelheted a GYEDet még idei kezdő dátummal, aminek az alapját a tavalyi, jobb fizud képzi.


Remélem érthetően írtam le! A konkrét válaszhoz tudni kéne, mennyit dolgoztál, mennyit kerestél, mióta vagy táppénzen, de legfőképp, mikorra vagy kiírva. Szóval legegyszerűbb, ha a munkáltatód könyvelőjét kérdezed!

2009. jún. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
180 nap kell és nem ledolgozott, hanem biztosításban eltöltött idő. Ebbe beleszámitanak a 7végék, ünnepek is, plusz egyéb dolgok, pl passzív jogú táppénz, közép/felsőfokú nappali tagozat, rehab járadék folyósításának ideje.
2009. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20:28as nem 180nap hanem 168nak kell lennie,de a többi stimt
2009. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy 180 biztosított nap kell a gyedhez, 168 napra jár a tgyás. Szerintem
2009. jún. 12. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
20:28-as vagyok, kérdezőnek van igaza, tgyás 168 nap, de 180 biztosított nap kell hozzá, 2 éven belül.
2009. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!