Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászati érzéstelenítő...

Fogászati érzéstelenítő injekció biztos nem ártalmas a babára nézve?

Figyelt kérdés
12. terhességi hetem előtt voltam a dokinál, azt mondta nem ad, nem csinálja most meg, menjek vissza kb 4 hónaposan majd akkor. Miért, most már nyugodtan beadja mert letelt a bűvös 12 hét vagy most már nem árt? Nem értem és félek, hétfő reggel kell mennem a helyi SZTKba...
2012. márc. 16. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lidokain injekció miért lenne ártalmas? a röntgen árt.
2012. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert a lidocain felszívódik a méhlepényen keresztül. És csak ezt az egyfajta injekciót használják mindenhol? Vagy lehet többféle?
2012. márc. 16. 09:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lidocaint fogsz kapni, ha mondod, hogy terhes vagy. Ezer meg egy nőt kezelnek a terhessége alatt fogászaton, nyugalom. :))
2012. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem szabad érzéstelenítőt adni kismamáknak, szintén tévhit. Mégpedig azért, mert a fogászatban használt érzéstelenítők, mint ahogy a lidocain is, olyan szerek, melyeknek nagyon kis része kerül be a véráramba, ugyanis nagy részük már lokálisan elbomlik, ezáltal nem tudnak a méhben lévő magzatra káros hatást gyakorolni.

Sokkal inkább káros a magzatra nézve, ha a fogászati beavatkozásokat érzéstelenítő beadása nélkül végeznénk el, mert a hirtelen fellépő fájdalom olyan stresszhormonok felszabadulását okozza, melyek valóban árthatnak a babának.

2012. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugi. Én 7 hónapos terhesen mentem fogfájással, aztán gyökérkezelés szerettek volna, de kiderült, hogy gennyes a fog, szóval újabb adag érzéstelenítő, és ki kellett húzni. Semmi gond nem lett.
2012. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy minden orvosi vizsgálat és kezelés ELŐTT mondd meg, hogy babát vársz!! Az orvos tudja, mit használhat és mit nem.
2012. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem ártalmas, nyugi, ráadásul minimális adagot kapsz. Elsőnek: A legújabb kutatások szerint a röntgen mellett is lehet már szoptatni.
2012. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden esetben szólni kell bármilyen orvosnak, hogy terhes vagy. Ez az alap. A lidocain nem árt egyébként, és az nem az injekció, hanem ált, spray . Alidocain zsibbasztó inkább. Az injekcióban fájdalomcsillapító van, de az se ártalmas, nem megy át a méhlepényen.
2012. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem árt, nekem is volt kismamaként tömésem és kaptam injekciót is, igaz röntgent nem csinált.
2012. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amikor kb a 3-4 hónapban valamikor fogorvosnál voltam, és mondtam neki, hogy babát várok, akkor csak ideiglenesen csinálta meg a fogamat, azt mondta, nem akar érzéstelenítőt adni ha nem muszáj, inkább menjek vissza majd szülés de legjobb lenne szoptatás után.
2012. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!