Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelentenek azek a röviítés...

Mit jelentenek azek a röviítések? Az fl és a bpd, és a fod! A köldökzsinór ereknél 3 ér ábrázolható. Gondolom 3 ér van mindenkinek? 20 hetesen jók ezek hogy bpd 49mm, fl 33mm, fod 61. a méhlepény pedig mellső falon, mélyebben tapad. Minden rendben?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


fl: combcsont; bpd:fej-körtérfogat, a harmadikat nem tudom (egyébként nagyon sok netes oldalon megvannak ezek a rövidítések). 3ér fut a köldökzsínórban, ez teljesen oké.A méretek is jók. A méhlepény mély tapadása pedig később változni fog ; ahogy nő a baba illetve a méhed, úgy húzodik egyre feljebb és feljebb. Ha nincs a méhszáj közelében a tapadás , az még jobb.

2009. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.A harmadikat én sem tudom,de ez van a papiromon hogy :bpd 49mm szab. koponya és intracran.sturk. FOD:61 Fogalamam sincs ez mi lehet.
2009. jún. 12. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az FOD a baba koponyájának a hosszúsága szemből nézve.Egyébként minden értéked jó,ne aggódj!Gratulálok a kisbabádhoz!

2009. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem OFD???

És a BPD az nem fejkörtérfogat,hanem:BPD - biparietális átmérő. Két halánték közti távolság.

FL vagy Femur - a combcsont hossza.

Teljes jók:)

[link] itt megtalálsz mindenféle röviditést.

2009. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok .Megtaláltam:OFD vagy FOD (Fronto-occipitaler Durchmesser, fronto-occipital diameter), a homlok és tarkó közötti távolság, azaz a fej hosszanti mérete.
2009. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!