Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gombás lettem, a doki azt...

Gombás lettem, a doki azt mondta, Betadine hüvelykúpot használjak. Lehet-e?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert a tájékoztatón azt írja, a második és harmadik trimeszterben nem használható hosszútávon, mert károsítja a magzatot.

35. hkm


2012. márc. 21. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ott a kulcsszó: hosszútávon. Ergo ha végigcsinálsz egy kezelést, attól nem lesz bajotok.
2012. márc. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én használtam ilyen kúpot az utolsó trimeszterben(36.hét után), végigcsináltam egy kúrát, talán 5 nap volt, már nem emlékszem.

Teljesen egészséges a fiam, most 17 hónapos!

Csak arra figyelj, hogy tegyél be egy betétet éjszakára,mert valahogy kifolyik egy része, legalábbis nekem olyan lett a bugyim...

2012. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hallgass a dokidra!

Minden gyógyszerre rá van írva mellékhatás, és hogy ártalmas, de a dokid csak nem akar rosszat.

Amúgy a szülés közbeni fertőzés nagyobb bajt tud okozni a babának, mint most még terhesen a hüvelykúp, úgyhogy inkább kezeld ki.

2012. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Pontosan ez a "hosszútáv" akasztott ki, nem tudtam eldönteni, hogy a 7 nap az annak számít-e vagy nem, de megnyugtattatok. :)
2012. márc. 21. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A doki jobban tudja, mint laikus ideírkálók, ebben biztos vagyok. Hiába írja egy névtelen válaszoló, hogy ne, szerintem felelőtlenség az orvosod helyett névtelen akárkicsodákra hallgatni. Ha a doki engedte, akkor annak oka van.
2012. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5: a laikus ideírók között mindenki azt mondja, amit te is, és névtelenül te is akárkicsoda vagy. De azért kérdeztem, mert talán más már használt és tudja, mi lesz a következmény.
2012. márc. 21. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Szió,

nem ismerem ezt a kúpot.

Amit én használtam, amikor felfázásos, és egyéb intim problémám volt, az a frezidermes intim segítség gél.

Ezt is mosakodás közben kell használni, és pár kezelés után megszűnik a probléma az intim területen.

Minden kismama veszélynek van kitéve a terhesség alatt, szóval ajánlott valamilyen - lehetőleg pH4-es intim habot használni.

Én ezt veszem: [link]

2012. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az orvosod valami ajánl, akkor felelőtlenség inkább idegenekre hallgatni. Amit mondott, azt tedd, ne azt, amit Névtelen Julcsa vagy Netes Gizi ajánl, ha van eszed.
2012. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokszor az a baj, hogy maguk az orvosok, nődokik kezelnek el..és tömnek, bombáznak homronokkal, stb..

Egyeztetni szoktam én is, de tök jó, h olyan orvost találtam, aki nem ellenzi, sőt inkább támogatja a gyógynövényes, homeopátiás termékeket.

Ezért használom simán a frezidermes intim habot..és az orvos is támogatja ezt.

2012. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!