Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben elküldhetnek...

Ebben az esetben elküldhetnek a munkahelyemről? (6 hetes vagyok)

Figyelt kérdés
Van sajnos egy írásbeli figyelmeztetésem. Úgy tudom, hogy azzal indokolva nem küldhetnek el rendkívülivel. Viszont mi van, ha még egyszer hibázom, akár egy kisebbet, akkor felmondhatnak nekem? Félek, hogy csak azért is keresni fognak egy indokot, ami belefér a rendkívülibe... Mit javasoltok? Volt valaki ilyen helyzetben? Nagyon kivagyok..

2012. márc. 21. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért kaptad az írásbelit? Csak hogy tudjuk, miért adnak a te cégednél.

Semmiképp ne dohányozz, arra most nagyon rá vannak kattanva.

2012. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszem, hogy meg mernék kockáztatni. Egyébként ennek olyan durva indoknak kellene lennie, hogy loptál, csaltál, szándékos kárt okoztál. Ha kétszer elalszol, vagy ilyesmi, nem csinálhatják a fesztivált. Terhesen nem rúghat ki, ahhoz nagyon komoly durva hiba kell.
2012. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leszámlázni egy elég nagy tétel árut. :S Nagyon félek, hogy ha akár egy ici-picit hibázom, el leszek küldve... Szerintetek?
2012. márc. 21. 21:28
 4/12 anonim ***** válasza:

hehe... dohányozni?

mivel azt írta hogy terhes gondolom van esze és a baba érdekében nem gyújt rá. !

2012. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Tudják, hogy terhes vagy?
2012. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még nem tudják, 3 hét múlva megyek vissza a dokihoz, csak azután mondanám el.
2012. márc. 22. 07:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A terheseket a rendes felmondás ellen védi a munka törvénykönyve. A rendkívüli felmondás ellen nem. Ha anyagi kárt okozol a cégnek (gondolom az, hogy nem számláztál le egy nagy tételt, anyagi kárral járt), akkor megállja a helyét a rendkívüli felmondás. Szóval a válasz: IGEN, elküldhetnek rendkívüli felmondással, de ez alapján csak a tudomásszerzést követő 15 napon belül.


Egyébként nincs jelentősége, hogy tudják-e vagy sem a terhességet, ugyanis a terhesség ténye a mérvadó nem az, hogy ők tudják-e vagy sem.

2012. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mivel a hiba miatt kaptam írásbelit, így arra hivatkozva nem küldhetnek el. Ha egy ugyanilyen kaliberűt követnék el, akkor lenne jogos a felmondás, vagy kisebb hiba is ok a rendkívülihez? Próbálok figyelni most már mindenre.
2012. márc. 23. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek.

Én a helyedben mihamarabb megmondanám, hogy terhes vagyok, így duplán védeném magam (nemcsak a törvény véd a terhesség tényével, hanem maga a bejelentés is).

Ráadásul hátha másképp állnak akkor a fegyelmihez, hisz ilyenkor a figyelmetlenség nagyobb fokú, mint nem terhesen.


Csak ne hagyd magad!!!!!

29 hkm

2012. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy hetet húzz még ki valahogy utána elmennék egy hét szabira és egy hét betegállományba...majd vissza sem mennék már dolgozni!
2012. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!