Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi három főétkezés, plusz...

Napi három főétkezés, plusz köztes időben gyümölcs, zöldség ropogtatása, joghurt, kefir fogyasztása elegendő a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
értem úgy, hogy a főétkezések kiadósak és eltelítenek bőven a következőig?
2012. márc. 26. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Vedd figyelembe azt is, hogy nem kell kettő helyett enned. Főleg, ha vitamin is szedsz. Nem nagy baba kell, hanem egészséges. A meghizlalt baba és mama mindig nagyobb veszélyben van (lásd vérnyomás, vércukor). Biztos a legjobbat akarod a kisbabádnak, de ne vidd túlzásba. Ha fölöslegesen tömöd magad, majd te kell leadd szülés után. Jót akarok.
2012. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
épp csak annyit eszek, amennyi jól esik. csak olvastam, hogy napi öt étkezés az "egészséges" mennyiség, hát én nem tudom. nem akarok húsz kiló pluszt, meg óriás bébit sem így elsőre. egészségesen szeretném átélni ezt a 9 hónapot, de emellett a babámra is szeretnék figyelni, vigyázni, hogy minden tápanyagot megkapjon. szedek vitamint, de naponta csak felet veszek be, a védőnő ezt javasolta. csak tudod, szeretnék mindent jól csinálni.. :)
2012. márc. 26. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem napi hat étkezésem van :) Ez nem jelenti azt, hogy 6x kieszed a hűtőt, hanem azt, hogy sokszor eszel kisebb mennyiséget. Észrevettem, hogy mióta így eszek, sokkal jobb a közérzetem és több az energiám is :)
2012. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és Te miket eszel? mert ezzel van a legtöbb bajom, hogy tanácstalan vagyok, mit egyek. oké, ebédet főzök magamnak, sok párolt zöldséggel eszem, vagy épp sült krumplival, amit megkívánok. de az ilyen uzsonna, tízórai jellegű étkezésekkel gondban vagyok. nem akarok állandóan pirítóst meg szendvicset enni, na meg a kedvencemet, a kuglófot :)) változatosabb étrend kéne azt hiszem, csak azt nem tudom, hogy mi.
2012. márc. 26. 13:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Uzsira, tízóraira:

Diabetikus vagy 0%-os joghurtok, natúr joghurt

gyümölcs

mogyoró, mandula, dió stb.

korpovit keksz


ilyesmiket szoktam enni :)

2012. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

boldog babavárást!

2012. márc. 26. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:

én reggelire vmi teljes kiőrlésűben szendvicset, tízórai natúr joghurt vagy alma/banán, ebéd az rendes főétkezés (és igyekszem egészségeset tehát nem olajos, nem mű hanem hús körettel, kiadós saláta, legtöbbször egy főzelék feltéttel kenyér nélkül), uzsi: túró rudi 8ez az egy nasi amit eszem) :)) vacsi meg tej, múzli vagy turmix, esetleg saláta

Na ennek ellenére hízom mint a gép, pedig összeadtam kalóriaprogrammal és sokszor a javasolt kalória -és főleg szénhidrát alatt maradok-.. Úgy döntöttem leszarom

:)))

2012. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval nem értek egyet, mert olyan nincs, hogy felhízlalt baba. Ha sokat eszl kismamaként akkor te fogsz hízni, a magzat épp annyit vesz el magának ami neki kell. Bőven elegendő amit leírtál, boldog babavárást!
2012. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy eszek, mint előtte, csupán több gyümölcsöt, zöldséget viszek be. Nagyon édesszájú vagyok, úgyhogy az édességet sem iktattam ki. 7 kg-t híztam (32 hetes vagyok).
2012. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!