Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debrecenben melyik kórházat...

Debrecenben melyik kórházat ajánlanátok? A Kenézyt vagy a Klinikát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én sem tudtam dönteni a kettő között,mert mindegyik mellett illetve ellen is hallottam érveket,és végül nálam az döntött,hogy a Kenézy közelebb van hozzánk.12.hetesen a Klinikán voltam vizsgálaton 3 órát ott ültem, az AFP-eredményes vizsgálattal 19 hetesen viszont már a Kenézybe mentem,volt időpontom,és még hamarabb be is hívtak.Mi végül a Kenézy mellett döntöttünk.
2012. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a klinikát választottam, mert velem a kenézyben gorombák voltak az asszisztensek(2-szer voltam vizsgálaton ott). Nem volt fogadott orvosom, csak 4 héttel a szülés előtt kerestem szülésznőt. Ennek ellenére mindig hamar végeztem a vizsgálatokon, és mindenki aranyos és kedves volt. Szülés után 6 napig voltunk bent, én maximálisan meg vagyok elégedve, senkire nincs panaszom, pedig nem igazán pénzeltem senkit, mert nem tellett rá.
2012. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Klinika, de csak mert a férjem ott orvos. A kenézyről is csak jókat hallottam, tehát szerintem orvost válassz, a kórház kb. mindegy. :)


Sok boldogságot! :)


33 hetes km

2012. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy van,ahogy az első válaszoló írja: vannak,akik sok értelmes érv és/vagy saját tapasztal alapján a Klinkára szavaznak és Kenézy-ellenesek,és vannak, akik fordítva..:-)Én az első babámat a Kenézyben szültem, a másodikat a Klinikán,mindkét esetben talán inkább az orvost, mint intézményt választottam (bár általában igaz,hogy a "problémás" terhességeket/babákat mindenképp a Klinikára irányítják, jobban felszereltebb...) A csecsemős nővérek nekem mindkét helyen rendesek voltak, alapvető különbség az volt,hogy míg a Kenézyben éjszakára mindenkitől elvitték a babát, a Klinikán éjjel-nappali rooming-in van (ha kéred), vagyis "bababarát" (és ez nálam megkönnyítette pl.a szoptatást). A Klinikán szülés után gyakorlatilag 24 órában veled van a baba, a fürdetés, oltás,vizsgálatok, szóval minden ott zajlik a jelenlétedben, a Kenézyben pedig ilyenkor elvitték a kicsit (ez persze 7 évvel ezelőtti tapasztalat,lehet,h.azóta változott a helyzet). A szülőszobán nekem furcsa volt a Klinikán, hogy a kitolási szakasznál át kellett feküdni egy másik ágyra, a Kenézyben ugyanazon maradhattam (kitolásnál csak leengedték az ágy végét)- ez mondjuk csak egy apróság. A Klinikán, amikor én voltam bent, a látogatók gyakorlatilag éjjel-nappal ki-be járkálhattak a babás kórtermekben is (ennek sok előnye volt, de vkit zavarhat az "átjáróház"). A Kenézyben komolyabban vették a látogatási időt és a kórterembe nem léphetett be hozzátartozó, csak az üvegajtón keresztül lehetett megmutatni a kicsiket. A Klinikán az orvostanhallgatók jelenlétével is számolni kell (vizitnél, vizsgálatkor, barátnőmnek a vajúdásánál is voltak bent)... Összességében véve én egyébként megint inkább a Klinikát választanám (de nem rossz döntés a Kenézy sem).
2012. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, de szépen összefoglaltad! :) Már ezer éve kerestem volna valakit, aki összeveti nekem a Klinikát meg a Kenézyt, de nem nagyon volt olyan ismerős, aki mindkettőt próbálta. :) Nekem is érdekes volt a válaszod! :) Mint írtam, én végül a Klinika mellett döntöttem, de pont a rooming in miatt azon gondolkoztam, hogy be tudnak-e jönni a látogatók. Ezek szerint nem kell aggódni, be tudnak jönni? És ha a szobatársam mondjuk szoptat? Akkor nyilván nem trappolnak oda... Ilyen esetben hogyan láthatják a babát, hogy működik ez? Nagyon köszönöm, ha válaszolsz! :)

3. válaszoló

2012. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi újítás van,hogy egy barátnőm 1 hónapja szült a kenézy-ben és most már ott is veled lehet a baba 24 órán keresztül is.Minden szoba babás lett,ha akarod veled van,ha akarod nem.És nagyon megújult külsőleg.Facebook-on ha a keresőbe beírod,hogy Kenézy kórház és az üzenőfalát megnézed akkor ott lesz a szülészetről a képek.Nagyon jól néz ki.:)Én 2010-ben szültem.Teljesen meg voltam a kenézy-vel elégedve,ha lesz még egy kisbabánk ott fogom szülni.
2012. márc. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!