Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, a terheléses vércuko...

Kismamák, a terheléses vércukorvizsgálatnál milyen formában vették le a vért mielőtt megittátok a cukros vizet? Ujjbegyből?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kell mennem, de úgy, hogy NEM vesznek tőlem előtte vért, hanem itthon kell meginnom a cukros vizet és 2 óra múlva bent lenni. Ez nem kockázatos így?
2012. márc. 27. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem kockázatos csak hülyeség!ha nem tudja az éhgyomri vércukrodat hogyan értékeli az eredményeket.ilyen marhaságot már régen hallottam.már bocsi nem a te hibád.egyébként mindkétszer vénából kell venniük nem ujjbegyből.
2012. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam. Nálunk levették vénából, aztán ideadták a löttyöt, megittam és két óra múlva újra vettek vénából. Elmondták, hogy milyen arányba kell a cukros vizet készíteni?
2012. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy vért vettek, nem ujjbegyből, rendesen vénából, aztán megitatták velem a löttyöt, majd 2 óra múlva a másik kezemből is levették a vért.
2012. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem, vénából vettek, amúgy az éhgyomri nem érdekli őket?
2012. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem is kellett semmit innom, itthon megreggeliztem, és pont egy óra múlva jelenés, és vénából vettek vért!
2012. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondták el milyen arányban kell inni, de azt a gyógyszertárban úgy is elmondják.

Ez a 2.terhességem, akkor is így csinálták a vizsgálatot, csak akkor még nem voltam teljesen képbe, hogy ezt hogy szokták, most viszont már tudom, hogy ezt nem így kell. Rákérdeztem, hogy nem kéne előtte vérvétel, de azt mondta a nő, hogy nem dehogyis...

És akkor én most mit csináljak, én oktassam ki a nővért és a dokimat?

2012. márc. 27. 13:36
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor ebben mi a terhelés? -nem értem-, mert először mikor leveszik a vért (karban a vénából) azt vizsgálják egyátalán terhelhető vagy-e,mert a megengedett határ 3,9-6-ig van. Ha ennek megvan az eredménye elmondják hogy hogyan tovább.Nekem jó volt,így megihattam a cukros löttyöt (ajánlom vigyél hozzá keserű teát,mert nagyon rossz),és 2 óra múlva a másik karnak a vénájából megint levették a vért.

Nekem így csinálták.

24 hetes km

2012. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jah.. és köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 27. 13:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát ez nekem egyelőre gondterhelésnek tűnik... :-( Nem tudom mit tegyek.
2012. márc. 27. 13:40
 10/17 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy citromlével lehet ízesíteni, így legalább valamennyire iható és az eredményt nem befolyásolja.

(amúgy nálunk nem a cukros lötyi van hanem zsömle és kifli)

2012. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!