Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahangos méretek - járt...

Ultrahangos méretek - járt valaki így közületek?

Figyelt kérdés

Tehát menstruáció szerint 32+3 hetes vagyok, de már a legelején felmerült, hogy minden bizonnyal nagyobb (nagyon hamar volt szívhang, plusz minden mérésnél, a 12. hetit is beleértve bő egy héttel voltunk nagyobbak).

A tegnapi eredmények szerint a baba összes mérete (BPD, thorax, FL, AC ill. ebből fakadóan a becsült súlya és hossza is /bár ezt tartom a legkevésbé pontosnak/) 34 hetesnek felel meg. Azt mondták, hogy készüljünk fel rá, hogy hamarabb érkezik, mert szép, fejlett baba.


Milyen tapasztalataitok vannak? Akik esetleg hasonló cipőben jártak, hamarabb érkezett a pici?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 28. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 30. héten 32 hetesnek felelt meg a méretei alapján. A kiírt napon született, 3700 g-al és 59 centivel.

A 12 hetes UH-n is 4 nappal látszott idősebbnek egyébként.

2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 32. héten nagyobbnak nézték.

Akkor tipelték 2250 grammnak. Mondta a szonográfus,hogy számítsak kb. 3700-3800 grammos születési súlyra.

Igaz,hogy hamarabb jött két héttel, de csak 2800 gramm volt a csöppem. A dokim is mondta,hogy nem nőtt volna egy kilót kb. két hét alatt!:)

A fejkörfogata volt akkora,mint a szomszéd kislánynak,aki 3400-al született. Pedig nem látszott nagynak a feje a testéhez sem, de valószínűleg ezért (is) tippelt nagyobb súlyt és kort a gép!

2012. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, nekünk is két héttel tűnt nagyobbnak a 34. heti UH-n. A doki szerint nem fog hamarabb jönni, de ha mégis az sem baj, mert jó nagy baba. Szóval nem tudom mit mondjak.
2012. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nagyobbnak nézték, már 12 hetesen is 1 héttel nagyobb volt, de a kiírt előtti nap született 3280 gr-mal 52 cm-rel.
2012. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondták annó többször, hogy kb. két héttel fejlettebb a koránál és hogy lehet, hogy hamarabb érkezik. Viszont a fejkörfogata mindig a tartomány alsó felében volt, tehát a súlyát kisebbre, "normál súlyú, 3-3,5 kg-os" babának saccolták. 40+5 hetesen született 4020 grammal és 52 centivel.
2012. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindkét lányom minden UH-n nagyobb volt,mint az átlag méret!De én pontosan tudtam a fogantatást!


Az első kislányom 32 hetesen 34 hetesnek felelt meg!34 hetesen 38 hetesnek!(minden mérete)Sőt vele 31 hetesen be is indult a szülés,és meg voltak győződvea dokik a konzíliumon,hogy el vagyunk számolva...

Na mindegy így a dec 7-ei mensi szerinti kiírást módosították NOV11-re!!!!!

A kislányom dec 4-én született!Saját felelősségemre tartották bent addig,mert szerintük ugye már túlhordtam!


Igaz hogy 3950grammal és 61cm vel született,de magától indult,mikor Ő érettnek gondolta magát!


Most a második leányzónkkal,még 34 hetes vagyok,de amájus 10-es időpontra dobott az UH egy április 16-ot!De már a dokim is tudja,hogy nekünk nagy babáink születnek,és nem módosít!



Viszont a mostani kisasszony,hosszabbnak bizonyul mint a nővére,de vékonyabbnak,mert a pocakmérete(AC) az egyetlen,ami mindig a korának megfelelő! :)



Bízz a babádban,tudja Ő mikor kell jönni,és mikor előrehoznak egy dátumot,utána elég nehéz (rosszul eső érzés)kivárni amensi szerintit!:(


2 éves kislány és 34 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sokáig voltam kórházban és mindenre rá érdeklődtem. A 12. heti ultrahang mondja meg pontosan mennyi idős a pici. Később teljesen más ütemben fejlődnek, genetika. Amúgy nekem is a 30. héttől két hétel nagyobb volt. Végűl is nekem sok magzatvíz miatt 35. héten császár volt. Előte való nap 3000 g becsülték és 2820 g született.
2012. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat, akkor majd a hölgy eldönti, hogy mikor indul el! :)
2012. márc. 28. 10:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

En is hasonloan vagyok.

A fiammal az uh szerint junius 20 volt a szules varhato idopontja ,naptar szerint meg junius 28. Vegul "inditani" kellett, julius 1.-en szuletett meg.

Most megint babat varok. Doki szamitasa szerint oktober 3( minden kalkulator oktober 1.-et ir pedig,mindegy) es mult heten voltam 12 hetes uh-on. Az uh szerint szeptember 26 a szules varhato idopontja. Pontosan tudom a fogantatas napjat pedig. Ja sajna a doki az uh-os idponthoz szamol mostantol.

Szoval kivancsi vagyok,hogy ketteske mikor fog kibujni.

2012. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!