Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal hogy már nem bírom a munkát? Akik végig dolgozták a várandósságukat azok miért tették?

Figyelt kérdés
Sajnos az enyém csak olyan példákat lát, akik végigdolgozzák a terhességet. És ezt tőlem is elvárná. Nem azt mondom hogy megszakadok, de azért nehéz egy kondícionálatlan pincében ülni egész nap. Se fény se semmi. Vállalkozók vagyunk és biztos ezért sem érti meg. Sajna elvárná hogy a cégtől menjek szűlni is. Tudom hogy kell neki a segítség, de azért az én erőm is véges. Főleg hogy már meleg is van. Na azóta aztán nagyon fáradékony is vagyok és még levegőt is nehezen kapok.
2009. jún. 15. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

elég car helyzet, ha ezt a pároddal meg kell értetni :(

talán próbálj meg vele beszélni, ha nem megy, akkor kerek perec mondd,hogy a pénteki nap az utolsó munkanapod.

sok sikert

2009. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj erről a dokidnak, hátha tud adni "felmentő" papírt.
2009. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szia!


Hát ki itt a várandós...? Te vagy a párod???:)))

Símán kijelenteném a helyedban , hogy terhes vagyok, fáradékonyabb, pihenésre van szükségem , és ez érvényes az utolsó hónapokra főként! Én a 7. hónapig dolgoztam , mert elhatároztam , hogy addig csinálom, ameddig még tudok buszon jönni-menni, közlekedni, sétálni; nem megterhelő...stb. 7. hónapra "kifáradtam"; de nagyon jó volt a pihenő. A másik. Gyermekruhákat, kiságyat, babakocsit nagy hassal fogtok majd venni?? amikor már megterhelő a nagyobb séta és nem cipekedhetsz?

A jogaidat ne passzold le. Amikor már tényleg nehéznek érzed a dolgokat , akkor lassíts le. Itt nem a párod a lényeg, hanem Te és a baba!!!

Azt mondják, hogy régen a határból vitték haza a nőket szülni, de ennek ne dőlj be. Egy kismamainak igen is kell pihennie; ezt akkor is tudták , sőt még a gyerekágyas időszakot is betartották a "koma-tállal"!!!!!!!!

2009. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elég durva, hogy ilyet meg kell értetni a pároddal, ahelyett, hogy óvna, féltene téged. :( Én szerintem ott hagynám egy idő után, és dolgozzon magának. Az ilyen pasival szívesen kipróbáltatnám milyen érzés terhesnek lenni, aztán majd megtudná! Hogy lehet ilyen érzéketlen??? Ha nem érti meg, állj a sarkadra és ha tényleg nagyon nem bírod, hagyd ott a fenébe. Mondd meg, hogy a "sírba" tesz téged és miatta lesz valami bajod vagy a gyereknek, és hogy x az utolsó munkanapod és kész. Nehogy már még ő uraljon téged! Állj a sarkadra, nehogy az egészséged rovására menjen, azért álljon már meg a menet, szerelem ide vagy oda!
2009. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 34. hetes koromig dolgoztam, de csak azért mert írodai munka volt és nem volt kényelmetlen bejárni, meg ott lenni, de ha úgy éreztem volna, hogy elég, akkor otthon maradtam volna.

Elhiszem, hogy nehéz manapság vállakozónak lenni (párom is az), na de ilyen esetben csak fontosabb kell, hogy legeyen a te és születendő baba egészsége és ezt a párodnak is meg kell(ene) érteni.

2009. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de nagyon önző párod, profit many mindenekellőtt, szerinted ha megszületik a gyerek, mennyit fog törődni veletek, foglalkozni a gyerekével?! Sürgősen változtasson a hozzáállásán, mert elhidegültök mire 2 éves lesz a gyerek, akkor aztán vállalkozhat magának egyedül! Bocs, de sok ilyet láttam már, ha nem is lesz ilyen súlyos a helyzet, akkor is megviseli majd a házasságotokat és főleg a gyermeketeket a hozzáállása. Fel kell fognia hogy te a terhesség első napjától ELSŐSORBAN ANYA és csak ez után jön minden más!!!!!

17 hetes + 18 hós

2009. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos hiába maradnál otthon,akkor meg a házimunkával tenne a sírba!!!Ezt tapasztalatból mondom,ugyanis én kénytelen voltam már az elején itthon maradni,mert nem ment már a vendéglátózás!!!

Jelenleg is megállás nélkül dolgozom itthon,mert te is jól tudod,hogy mindig van mit csinálni!!!Főleg,hogy van egy 6éves fiam is.

Igazából már nekem is tele van a hócipőm az egésszel,mert nem bírom már tovább,fáj mindenem,deréktól lefelé már úgy érzem szétszakadok,de kénytelen vagyok megcsinálni mindent,ugyanis nincs ki megcsinálja helyettem!!!!

Ez a mi sorsunk,nem tudunk mit tenni,a pasikat elkényeztetik az anyucikájuk mi meg szívunk velük!!!

Azért ne hagyd magad!!!!

Sok sikert!!!!

35hetes km

2009. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért ez nem úgy megy ám, ahogyan az előttem szóló írta... könnyű az anyósokat hibáztatni, de valójában ti hagyjátok hogy így bánjon veletek a férjetek terhesen! Olyan nincs hogy női munka, meg hogy ők dolgoznak egész nap, ti meg cselédkedjetek nagy hassal... az én férjemet is imádja az anyukája és mindent megtesz a kedvéért, mégsem dolgoztat itthon, most meg hogy babát várok, direkt besegít pedig dolgozik ő is ám, nem csak egy munkahelyen... magatokban is keressétek a hibát, ne csak anyósokban és a férjekben
2009. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Felolvastam neki az összes választ. Na gondolhatjátok mit kaptam. Mert hogy én nem értem meg hogy a csekkeket be kell fizetni, meg hogy meg kell élni valamiből. És nem mindegy neki hogy segítek -e vagy nem. Mert ha itt vagyok jobban bírja a munkát és többet keresünk. Kész vagyok.....
2009. jún. 15. 14:22
 10/13 anonim válasza:

Sziasztok! Ha problemat okoz a munka, akkor tenyleg probald elmagyarazni parodnak ezt szerintem. Bar nem tudom hany hetes terhes vagy. Ilyenkor tamogatni kell egy not. De azert hallgasd meg, hogy mi az o nezopontja, nem biztos, hogy ez a legjobb idoszak arra, hogy veszekedjetek. Lehet, hogy a galyaztatason kivul mas ok is van, amiert azt szeretne, hogy dolgozz, pl szeretne ha egesz nap mellette lennel stb.

En a 38. hetben vagyok es meg dolgozom, bar nem kenyszerit senki ra, de konnyu irodai munka, jol fizetnek, s tudom nagyon jol, hogy ha otthon lennek, akkor parom es sajat agyara is mennek :) En ezert valasztottam, hogy dolgozok ameddig tudok. De hozzateszem, hogy eddig nagyon szerencses voltam mindennel, elkerult minden negativ ami terhesseggel szokott jarni (semmi hanyas, rosszullet, hatfajas, fulladas, vagy barmi). Jo nem mondom, hogy nincs semmi faradtsag a munkaban, de olyan jo, hogy csak pikk-pakk telnek a napok, a kollegaim jofejek es tobbet foglalkoznak velem mint sok mas csaladtagom. Ok epp ugy izgulnak, hogy na mikor nem jovok dolgozni :) Es ez nekem tok jo erzes.

2009. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!