Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak Elevittel tudom bevinni...

Csak Elevittel tudom bevinni a D vitamint a szervezetembe? Védőnő mondta h kell a babónak a D vit, vagy elevit v sima D vit kapszula.

Figyelt kérdés
De én eddig nem szedtem elevitet a 12dik hét utántol,most vok 18 hetes.Baj ez?Szolit is modták nekem,5-6 perc hetente-2hetente.
2008. ápr. 15. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik vitaminnal be tudod vinni a megfelelő mennyiséget,nem kell feltétlenül terhesvitamin.D vitamin a napfényben is van.Nyugodtan napozhatsz jó időben ,csak nem szabad túlzásba vinni.Szoláriumozni is lehet,de csak mértékkel!
2008. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Vígantol olajat írt fel a nődoki, ami D vitamin, de kizárólag a 30. hét után kellett szednem. Többször is elmondta.

Kérdezz rá a dokinál, ő szerintem jobban tudja, hogy mikor mi kell.

Én pl nem szedtem terhesvitamint, csak vasat, magnéziumot és most a d vitamint szedem.

2008. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem szedek terhességi vitaminokat, mert inkább a természetes apalanyagú dolgokban hiszek. Viszont az orvosom a lelkemre kötötte, hogy D vitamint kell szedni. Manapság ezt már csak receptre lehet kapni. Az utasítás nekem az volt, hogy a 15. héttől kezdjem szedni, heti két alkalommal, de mikor elkezd sütni a nap, akkor még ritkábban. Szolit nekem sem tiltották - ha nem viszed túlzásba (ahogy Te is írtad 10 perc alatti idő hetente - kétletente), jótékony hatása van.
2008. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem bármelyik olyan vitaminnal be tudod vinni a D vitamint, amelyik tartalmazza. Viszont az nem elég, ha beviszed a szervezetedbe. A napfény az, ami segíti a D vitamint feloldani és beépülni a szervezetedbe és a babáéba. Ne napozz, de azért 5-10 percet el lehet tölteni a napon, félárnyékos helyen pár órát is, jót tesz nektek és a D vitaminnak. :)

2008. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a szoliba nincs D vitamin!
2008. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-))
2008. ápr. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!