Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen mennyi magnéziumot,...

14 hetesen mennyi magnéziumot, vasat, kalciumot kell bevinnem a szervezetembe?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs fogadott orvosom, és nálunk a nőgyógyász magasról le... a kismamákat, azt mondja szedjem a MagneB6-ot, mire a védőnőm is megmondta, hogy napi 6 szemet kell minimum bevennem, és horror áron kapható. A Magnesium Citricum kb. 200Ft és sokkal sokkal több benne a magnezium. Segítsetek légyszi! Megmondta a védőnő, hogy próbáljak erőszakoskodni a dokival, hogy írja fel ezt, de milyen dolog már, hogy magamnak kell felállítani a diagnózist?
2011. szept. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

magnézium: most még ne vegyél be 6 szemet csak ha húzódik az izmod itt-ott.


A legtöhb kismama vitamin dobozán rajta van hogy az a mennyiség amit a tabletta tartalmaz hány % ban fedezi a napi szükségletet.

2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magne b6-ot szedtem jó sokat majd ez kevésnek is bizonyult (21 hetesen nagyon bekeményedett a hasam :S magnézium infúziót kaptam és onnantól adták és szedtem is a citricit, jó ideig napi 2 szemet majd elég volt 1,de mivel elég minimális mennyiség van egy dobozba így magnerotra váltottam..Vasból napi 2 szem,mellette szedtem a terhesvitamint..... Ezt mind orvosi utasításra.Mert nagyon alacsony volt a vasam és keményedett is állandóan a hasam vagy a vádlim görcsölt állandóan stb. Kalciumot annyit szedtem amennyi a terhesvitaminba volt + ba nem.
2011. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi panaszod, elég MagneB6-ból napi 3*1.

Kalciumot én nem szedtem, csak Elevitet.

Vasat az utolsó trimeszterben szedtem, Maltofer Fol 3*1-et (nagyon jó, van benne folsav is, és nem csinál székrekedést).

Inkább C-vitamint szedj, az segít felszívódni a többi vitamint és ásványi agyagot.

2011. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én juvita-s vitaminokat szedek.. olcsóbbak és ugyanolyan jók azok is,csak nincs akkora reklámja..

Magnéziumot c vitamint és kálciumot vettem ezekből a fajtákból..amúgy meg melléjük szedek Femibion tablettát is. Na az már drága,de az első babámnál is azt vettem és nem akarok mást szedni..

2011. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!