Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek meg kellett szülni a...

Akiknek meg kellett szülni a babájukat mert nem volt egészséges vagy meghalt a pocakban Ti megnéztétek? Emlékeztek valamire? Vagy meg sem mutatták?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehéz dolog.

Amikor szültem, volt bent egy lány a kórházban, akinek a 33-dik hét környékén meghalt a babája. És rendesen meg kellett szülnie. Nagyon nehéz ezt feldolgozni. Ő nem akarta látni, nem nézte meg.

2012. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Úristen, szegény :-(

El sem tudom képzelni mi lenne velem, ha elveszíteném a babymet, és azt meg pláne, hogy mit tennék ilyen esetben, de még belegondolni is szörnyű...


31 hkm

2012. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezik, akarod e látni. Neked kell eldöntened.
2012. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a 33. hétben szültem halva a babám. Mikor megmondták, hogy mi van, nagyon sirtam, de igazából fel sem fogtam, hogy mi történik. Azt hittem,hogy császárral kiveszik belőlem, nem tudtam, hogy halott babát is meg kell szülni. Ez volt a másik pofon. Egyedül voltam egész idő alatt, le se bagóztak. Akkor azt mondtam, hogy nem szeretném megnézni (talán hiba volt, nem tudom, lehet hogy ez volt a jó döntés). Utána még küretet is csináltak, mivel fennállt a fertőzés veszélye, ezen ki is volt akadva az ügyeletes orvos, hogy ilyeneket találgat a primár úr! Mikor felvettek a szülészetre, akkor pont végig sirtam, náthás is voltam és szipogtam. Kifele a nővér jó leb.szott, hogy miért nem fújja ki az orrát, a doktor úr is már nagyon mérges volt...

Előttem szült egy anyuka, végig hallgattam ahogy megszületik a babája majd felsir...

Utána az egy hónapig tartó elkötés, hogy ne induljon meg a tej... persze megindult...

Két hét után üzennek, hogy mit akarunk a babával, mert ott van a városi hűtőben...

:((

2012. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és olyan erős antibiotikumokat kaptam farba, hogy már előre sirtam mikor jöttek beadni, 3 nap után már könyörögtem, hogy adjanak tablettát.
2012. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Részvétem, végig könnyeztem, ahogy elolvastam, iszonyatos lehetett, és még ott sem könnyítettek a fájdalmadon, hihetetlen, hogy mennyire érzéketlenek!


Ha nem haragszol, megkérdezhetem mi történt a 33. héten a babáddal, hogy ilyen tragédia lett a vége? Vagy ez már egy folyamat eredménye volt?


31 hkm

2012. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szörnyű:(Én olvastam,hogy rendesen meg kellett szülni.Nem elég még az a katasztrófa,hogy a gyermeke meghal, szülje is meg rendesen:(:(:(
2012. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én nem láttam, mert altattak, 25. héten. Később pedig nem kérdezték meg. Viszont haza hoztuk eltemetni, de akkor már kikötötte az orvos, hogy a koporsóban megnézni nem szabad, mert annyit változik a pici teste. Én nagyon sajnálom, hogy nem láttam. Ultrahangos fényképem van, de jó lenne, ha láthattam volna közvetlenül, lenne mire emlékeznem.

Pszichológusok azt mondják, jobb megnézni, és lehetőleg el is temetni, mert így könnyebb lezárni a múltat. Nem csak egy létező-nem létező valami lesz, hanem konkrét személy.


Akkor biztos, hogy sokkal fájdalmasabb lett volna, ha látom, de sokkal jobb lett volna.

2012. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Nekem sürgősségi császárom volt. Más esetben azért kell megszülni a halott babát is, mivel császár után a következő terhesség kockázatosabb. Hiába fájdalmas lelkileg, de a jövőre nézve jó.
2012. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

36 hetesen kellett megszülnöm a halott babát. Egészséges volt, a köldökzsinór szorult el a lábánál.

Azt mondták ne nézzük meg. Néha sajnálom, bár lehet, hogy az a kép örökre megmaradt volna bennem.

Így egy iszonyú rossz, fájdalmas álomnak tűnik az egész. Bár feldolgozni 4 év távlatából is lehetetlen.

2012. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!