Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt/van valakinek herpesze?

Volt/van valakinek herpesze?

Figyelt kérdés
Kb ez a harmadik herpesz ami kijött a számon egy év alatt, az utolsó kb fél évvel ezelőtt volt de akkor nem voltam dokinál, most a baba miatt mentem hátha valami rosszabb. Zovirax kenőcsöt írt fel! Szabad azt használnom? Aki terhesen herpesszel küzdött hogy kezelte?
2012. márc. 30. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most múlik el,13+3 hetes vagyok.Én Virolex-et használok(kb.15 éve),azt mondta a dokim és szülésznőm is,hogy olyan kis mennyiségben használom,hogy ez nem okoz gondot.Nem jut el a babához.Ha a dokid írta fel,használd nyugodtan.Azért mi laikusok vagyunk,nem mondhatjuk azt,hogy használd,vagy ne használd.Az előző 2 terhességem alatt is kijött,akkor is ezt használtam.
2012. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem nőgyógyász írta hanem bőrgyógyász, ugyan mondtam neki hogy terhes vagyok, de azt is mondta hogyha nagyon sebes akkor használhatok Betadint is, amit ugyan nem ajánlanak kis mamáknak de kis mennyiségben nem árt. Lehet hogy a Zoviraxal is ez a helyzet, akkor viszont nem szeretném használni.
2012. márc. 30. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem alatt annyi herpeszem volt, mint az elmúlt 10 évben. Szerintem a legyengült immunrendszer miatt. Én igazából nem kezeltem semmivel. Nem is szoktam. Mivel alapvetően azt vettem észre, hogy ha kenem, ha nem, 2 hét kell neki. Akkor mi a fenének vegyem a méregdrága kenőcsöt? Persze, ha nagyon eldurvul, akkor azért kend, bár szerintem az a legjobb, ha házipálinkával borogatod. Ez komoly, a legjobb vírusölő. (Terhesen ne nyeld le.)

A szájon lévő herpesz a babára nem veszélyes, csak a nemi herpesz. A doki mondta, úgyhogy ne aggódj.

2012. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Elméletileg nem lehet használni, de ha semmi nem segít, akkor ezt szokták adni. Amikor a fiammal terhes voltam, a 24. héttől olyan szinten kijött a herpeszem, hogy a védőnő egyszer megemlítette, hogy ugye tudom, hogy úgy nézek ki, mint akit megvertek (az alsó ajkamon 5, a felsőn 3 részen kicsattant a bőr és begyulladt). Addig gyógynövényes krémet használtam rá a kicsi miatt, nem ért semmit, a bőrgyógyász azt mondta, térjek vissza a Zoviraxra. Sajnos az sem hozta meg a várt sikert, de szülni már "csak" egy hatalmas herpesszel mentem (a szülésznő rákérdezett, hogy ez herpesz vagy valami baleset történt...). A szülés után 3 nappal a herpeszem eltűnt. Most 12 hetes vagyok a kistesóval és már 8 hete kijött a "szülős herpeszem" és akármivel kenem nem múlik. A férjem pedig már előre aggódik, hogy megint furcsán fogják méregetni, amikor együtt megyünk valahová...

2012. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én fogkrémmel szoktam bekenni - így gyorsan leszárad:) Max. 4-5 nap, és már csak a helye van meg, aztán az is elmúlik.


Még ezer éve tanácsolta a háziorvos, és nekem bevált:)

2012. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem nem a terhesség miatt van, csak épp most jött ki. Kb egy évvel ezelőtt jött ki az első. Na, meghozták a Zovirax kenőcsöt, ki is próbálom.
2012. márc. 30. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
fokhagymával kell bedörzsölni és akár ragtapasszal ráragasztani egy kis darabot! csak nem menj sehova! RTL napi doktorában hallottam!
2012. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajna nem tudom leragasztani mert belül van.. és most olvastam a krémen hogy ha belül van a herpesz akkor nem is szabad használni... Ezt azért tudhatta volna a bőrgyógyász! :-S
2012. márc. 30. 22:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Hát,ha belül van,akkor ne használd.Olyankor én sem használok semmit,még akkor sem,ha nem vagyok terhes.
2012. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

belülről kezd el erősíteni az immunrendszeredet, mert előfordulhat több is.

Édesanyámnak sosem volt de terhesség alatt végig (azóta sem volt neki), úgyhogy iylenkor gyakoribb, nekem anélkül is gyakran van, volt h 2 hónapig 5-6 ment végig a számon...

fokhagyma immunerősítő, és vírusölő, és a szaporodásukat is gátolja. ilyenkor a levertség ellen használ a koffein, mivel kisamama vagy csak mértékkel.

a fokhagymát lehet tabletta méretre vágni és úgy lenyelni, hogy ha nem akarod, hogy érződjön a szádból, viszont túl sokat sem szabad, mert vérhígító hatása van, (2-3 gerezdtől nem lesz bajod:)

multivitamin, és C vitamin nagy mennyiségben, (zsírban oldódókra figyelni-ADEK, a többit nem tudod túladagolni...)

amúgy én teafaolajjal szoktam kenni, az elég jól lehúzza (kismamaként nem tudom lehet-e, most nem néztem utána)

Ha bemész a patikába lehet kikevert kenőcsöt kapni, nagyon olcsó, és jobb mint a zovirax, ráadásul nincsen benne semmi olyan gyógyszer, ami ártana a babának...(Zovirax halottnak a csók, ha már kijön, max amikor az égő érzés van bekenem, akkor előfordul, hogy nem jön ki...)


Egy kisgyerekkortól rendszeresen herpeszektől szenvedő:(

2012. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!