Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben tartó...

Első trimeszterben tartó kismamák, hogy érzitek magatokat? Hogy "vészelitek" át a rosszullétes napokat?

Figyelt kérdés

Bár tudom, hogy a terhesség nem betegség, én mégis olyan nagyon betegnek érzem magam )-:! Egész napos hányinger, émelygés, étel undor, gyomorégés, fejfájás, kóválygás, fáradtság! Nagyon kikészít! Csak vonszolom magam egész nap! Második terhességem és számolom a napokat, hogy tartsak már kb 2-3 héttel előrébb, hátha akkor más elmúlnak ezek a szörnyű tünetek!

Ti hogy viselitek a terhességi tüneteket?



2012. ápr. 1. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Pénteken voltam dokinál, és ő 4-5 hetes terhességet állapított meg. Még csak a petezsák látszik. Érdekes, hogy semmi zavaró tünetem nincs. Annyit érzékeltem az egészből, hogy ugye először késett a mensim, akkor már pár napja más érzés volt a pisilés, még mindig az. De nincs szagundorom, hányingerem reggelente hála égnek! Viszont fáradtság az van, és így nehéz lesz dolgozni.

2012. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Mosolyogtam mikor olvastam amit írtál, mintha magamat olvastam volna :)


Most a 12. hét végén tartok, mostanra szinte semmi tünet nincs.


Én 7 hetes terhes voltam mikor elöszőr voltam orvosnál.Akkor a szokásos émelygés, állandó álmosság voltak a tüneteim. Aztán a 8,9,10 hét valami borzalom volt. Hánytam (lekopogom nem sokszor) a reggelit alig tudtam magamba imádkozni, sokat aludtam, minden másnap fájt a fejem, és legszívesebben feküdtem volna egész nap. Aztán a 11hét beköszöntével mintha elmúlt volna. Egyébként nekem semmi nem segített. Talán a hideg tej, hideg víz, sok-sok levegőzés, és pihenés.


Mostanra a tüneteim: reggeli minimális émelygés reggelizésig, illetve a héten kezdett el a hasam húzódni, ez kicsit kellemetlen, de kibírható.


Nyugi, ezen át kell esnünk :)


Jó babavárást :)

2012. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok! :) Remélem nem gond, hogy nem megszólítottként írok, de engem pl. a 18. hétig kínoztak a rosszullétek. A citromos, jéghideg víz tudott enyhülést hozni néha, és a behűtött alma. :) Ez a kettő segített néha, hátha bejön nektek is! :))
2012. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja, és az lemaradt, hogy egész nap ezt a citromos löttyöt iszogattam, akkor is, ha épp dolgozni mentem, így tudtam "túlélni". :)

Boldog babavárást mindenkinek! :)


34 hetes km

2012. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát igen....én is 6 hetesen voltam először orvosnál, akkor még nagyon "fitti pardi" voltam, kutya bajom nem volt! Aztán egy pár nap múlva megkezdődött a rosszullétes időszak. Az elején olyannyira nem éreztem semmit, hogy komolyan megkérdőjeleztem, hogy valóban terhes lehetek e?

Most a 9 hetet kezdem és alig várom a várva várt 12. hetet, amikor is elmúlhat a hányinger! Nagyon remélem, hogy így lesz! Az első terhességemnél nem voltak ennyire erősek a tünetek (akkor dolgoztam, most meg is halnék, ha ebéd után nem fekhetnék le aludni 1 órácskára) .

A hideg víz, tej, citromos jégkrém eddig jó volt, de most már ez sem segít. Eddig jól esett a savanyú alma, de most már azt sem bírom megenni.

Köszi az együttérzést! Én is kitartást kívánok mindenkinek, aki még a babavárás elején tart!

Várom további tapasztalataitokat! Köszi!

2012. ápr. 1. 17:42
 6/19 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Én is hallottam olyanokat, hogy a háztartási keksz, a sós ropi és ezek jót tesznek. Próbáld ki, hátha. Nekem a háztartási keksz nem jött be sajnos :)


Az alma nekem is ideig-óráig volt jó, Én ugyanis a terhesség elött is hamar éhes lettem egy almától :) Ez most sincs másképpen.


Egyébként a másik ami bevált: nem hagyom, hogy megéhezzek. Ugyanis ha az éhségérzet jelentkezik és akkor eszek csak, akkor evés után 10-15percig még émelygek és olyan érzésem van mintha azonnal hánynom kéne.

Szóval, nem hagyom magam éhesen :)

2012. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi a nem ideillő kérdésért, de nektek hasi vagy hüvely UH-t használt az orvosotok a terhesség megállapítására?
2012. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Luminita válasza:
Kedves kismamák. Megesküdtem, ha valami segít a minden reggeli és esti hányásaimon a 6.héttől megírom, mert nekem sem a b6, sem a citrom és még a gyömbér sem segített!!! A 12. Genetikai ultrahang idejére, nem hogy enyhültek volna ,rosszabodtak a hányások, ráadásul egy jól megérdemelt nyaralás előtt álltunk a férjemmel,amit nem akartam végi szenvedni, hanem végre élvezni a terhességet, mert ez minden volt, csak áldott nem. Szóval sírva kértem az orvosomat, csak egy hétre adjon legalább, valamilyen gyógyszert, de nem könyörült. Nem hittem el, hogy nincs orvosság. Szóval a rózsakertbe elmentünk egy szaktekintély ez(aznap indult a gépünk) és megemlítettem neki a szenvedésemet! Képzel étek van orvosság és nem árt a magzatnak!!!!!! A neve, Cerucal, varázsütésre napi egy 3-at
2012. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Luminita válasza:
Lehet bevenni, de elég volt egy és még émelygésem sem volt!!!!!!! Most 14 hetes vagyok és már vannak napok, amikor nem veszem be és jól vagyok, én biztos nem szenvednék többet ennyit, ha bárki idejében segít nekem. Remélem segítek ezzel nektek. Ja az orvosom ne örült, amikor megemlítettem neki, mit szedek, bár hozzá tette, hogy ja egyébként tényleg ártalmatlan gyógyszer...... Mindenkinek a legjobbakat és kitartást. Lesz még jobb is...:-)
2012. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A 34 hetes vagyok, nekem hasit használt, 4+3 hetesen látott felritkulást, 5+5 hetesen petezsákot, szikhólyagot, pulzáló szívcsövet.
2012. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!