Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes +8 kiló az sok?

22 hetes +8 kiló az sok?

Figyelt kérdés
..de egyszerüen nem tudok ellenálni az ételnek!
2009. jún. 16. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Majd fogsz sírni szülés után amikor +20 kg-t kell leadni!
2009. jún. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
nezd ha babat vallatal azt azert tetted mert akarod es hianyzik az eletedböl valami,vagyis a baba.szerintem masodlagos hogy mennyit hizol,nem az a fontos hanem az hogy nemsokara anya leszel,nem mindenki hizik ennyit,en 23.hetben jarok 3 kiloval,tudom könnyen beszelek de ha többet hiztam voltna az sem erdekelne,mert mas dolgok sokkal többet szamitanak mint a külsö,persze az is fontos de amig a pocakban van a baba addig mindent megkell adni neki es az csak ugylehet hogy nem koplalsz,bar lehet tudatosan taplalkozni de nehez ilyenkor hogy ezt egyel meg azt egyel,en sem elek gyümölcsön meg zöldsegen,hust es minden jot eszek.majd szüles utan leadod,azt mondjak gyorsan mennek a minusz kilok olyankor.es mar lesz eröd es idöd sportolni is.akkor törd a fejed
2009. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem +16 volt, az első 4 és az utolsó másfél hónapban nem hiztam!! De azt mondják, az végén még feljön arányaiban sok az emberre. Aztán szülés -9 volt csak, és általában ezt is mondják, olyan 8-12 kiló jön le a szülés alatt. Szóval vigyázz, mert a terhesség végén nagyon nehezen esik a szervezetednek az a plusz pár kiló, nagyon megterheli a szivet, lábakat, ereket... stb, én nagyon kellemetlenül éreztem magam (amúgy vékony alkat vagyok, igy pláne nem tudott mikor hozzászokni a szervezetem). Éhezni viszont tilos, csak egyél/nassolj okosan! Én pl kenyér helyett vagy tényleg nagyon barna kenyeret ettem, de többnyire inkább Wasa kétszersültet, egész finom volt, meg sok gyümölcs, ilyenek. Ne téveszd össze a gyomorsav túltengést az éhséggel, az a lényeg :)

Jó babavárást!

Egy 2.5 hós bébi anyukája.

2009. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre egyértelmű magyarázat. Az általánosságban igaz, hogy 10-12 kiló hízást tartanak elfogadhatónak. De az sem mindegy, hogy ki hány kilóról indul illetve milyen magas, tehát vannak esetek amikor ennél több is beleférhet. Az étkezéssel annyit tudsz tenni, hogy lehetőség szerint kerülni kell a túlzott szénhidrát tartalmú ételeket. De húst, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt "muszáj" enni. Én nagyjából az ideális súlyomról indulva, 176 centi magasan a végére híztam egy picivel több mint 20 kilót. A szülés után egy héttel kb. 10 kiló plusz volt rajtam. Az kétségtelen tény, hogy ez a plusz egy darabig tartotta magát, de szépen lassan egy év alatt elkopott úgy, hogy különösebben nem tettem semmit a fogyókúra érdekében.
2009. jún. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 31 hetesen járok 22 kilónál,azt mondják nem látszik rajtam mert 174 cm vagyok,én viszont látom. De ha olyan alkat vagy,akkor nem tudsz mit tenni elenne,az előző terhességet 24 kilóval zártam,és 1 hónap múlva,úgy néztem ki mint terhesség elött.most már több van rajtam,de elkezdtem nagyon vizesedni,szóval a kritikákkal ne foglalkozz,amig nem kóros addig ne aggódj!!
2009. jún. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 23 hetes vagyok 4 kilóval,persze könnyen beszélek,hiszen az alkatom vákony és nem könnyen hízok.Ne kérkedésnek vegyétek.Az előző terhességemnél 11 kg híztam és mindneki piszkált,hogy mekkora hasad van meg stb,de szerintem nem látszitt a 178 cm mellett,de nem is foglalkoztam azokkal akik piszkálnak.Próbálok most is úgy táplálkozni mint a lányomnál.Sok gyümölcsöt,zöldséget eszem,de húst és halat is eszek.Édességből kevesebbet eszem,de azt kívánom akkor eszem mértékkel.Te is próbálj mértékkel minden tenni ami jó a babának és neked is.A szülés után lemegy a fel kb.Nekem a szülés után 7 kg ment azután idővel a többi is.3 hónapig úgy néztem ki mint a terhesség előtt,aztán pedig elkezdtem hízni a fiammal.Egy szónak is száz a vége mértékkel táplálkozz.

Boldog Baba várást!

23+3 hetes kismama

2009. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

szia!

Szerintem nem sok. Mondjuk ez attól is függ, hogy mennyivel kezdted a terhességet? Én terhesség előtt is vastagabb voltam az átlagtól (75-77 kg és 169 cm) most 36 hetes vagyok és 94 kg. A védőnőm azt mondta ez még elmegy... Kíváncsi leszek mikorra sikerük leadnom... De mondjuk most jobban érdekel a baba mint az hogy milyen kövér vagyok.

2009. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát engem már az 5 kiló plusszal piszkálnak...

monjuk az első babámnál is úgy volt hogy a 33.hétig csak 8 kiló jött fel, viszont én nagyon vizesedésre hajlamos vagyok, így ezután még vagy 8 kiló feljött egy jó része vízben..

Én is magas vagyok de mit ne mondjak megéreztem a végén azt a sok plusz kilót.

Nagyon nehezen fogyós alkat vagyok de érdekes mód a kórházból kevesebb kilóval jöttem el mint mikor teherbeestem...Úgyhogy azért ha sok kiló is megy fel rád, ne keseredj el annyira (én is már "temettem " magam ilyen szempontból és hipp hopp lement a plusz súly).


Másrészt viszont pl. az első terhességemnél összevissza ettem, egészségtelen dolgokat is sajnos, salátára ránézni se bírtam, gyümikre se nagyon (fiam lett amúgy), és 23 hetesen ugyanígy 5 kilónál tartottam.

Most lányt várok, kifejezetten odafigyelek mit eszek, gyümi, zöldség, nem eszek ilyen olajban sült cuccokat (krumpli stb.) édességet se nagyon és UGYANUGY 5 kiló plusz az eredmény!!!!

Szóval nem görcsölök én már ezen :))

2009. jún. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most járok a 35. hétben. Eddig 8 kg-t híztam. Igaz enni nem sokat tudok, mert a gyerek nagyon felül rugdos. De így is elég nehezen bírom magam, pedig jelenleg vagyok 74 kg. Hát ha több jött volna fel, nem tudom hogy viselném. Azért szerintem jobb, ha nem hízik túl sokat az ember. Kis odafigyeléssel megoldható.
2009. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!